Atstāja pirmsnāves vēstuli un atgrieza gāzi – Džūkstes pagastā pēc konflikta ar kaimiņiem vīrietis izdara pašnāvību

1 komentārs
Atstāja pirmsnāves vēstuli un atgrieza gāzi – Džūkstes pagastā pēc konflikta ar kaimiņiem vīrietis izdara pašnāvību

Kāds vīrietis, kurš kopā ar vēl pieciem kaimiņiem dzīvo Džūkstes pagasta namā ar nosaukumu “Peļi”, svētdien ap plkst. 22.00 centās izraisīt gāzes eksploziju, ar mērķi radīt postažu visai koka ēkai. Ugunsdzēsēji vienā no telpām atrada Ilgvara līķi, taču kaimiņi pagalmā uzgāja viņa pirmsnāves vēstuli, kas atklāja pašnāvības iemeslu.

Rita un Gundars Zarāni svētdien jau bija iegājuši gulēt, kad kaimiņa Ilgvara dzīvoklī Džūkstes pagasta ”Peļos” risinājās satraucoši notikumi. 43 gadus vecais mājas iedzīvotājs īsi pirms plkst. 22.00 uzsāka darboties ap gāzes balonu, ar mērķi izraisīt plašu eksploziju, kas laupītu viņa dzīvību. Rita bija pirmā, kas sajuta gāzes noplūdes smaku un izsauca operatīvos dienestus.

Kad ieradās ugunsdzēsēji, atklāta degšana dzīvoklī vairs nenotika, jo slēgtā telpā, izdegot skābeklim, liesmas apslāpa, taču spēcīgais sadūmojums bija saglabājies. Veicot dzīvokļa apsekošanu, glābēji atrada Ilgvara mirstīgās atliekas. Kaimiņi sākotnēji kategoriski noliedza, ka vīrietis ugunsgrēku būtu izraisījis apzināti.

Rita un Gundars kaimiņa patiesos nolūkus atklāja tikai pirmdien. Pie pagalma būdas, joprojām neviena nepamanīta, rēgojās Ilgvara pirmsnāves vēstule, kas veltīta Zarāniem. Gundars, izlasot aprakstīto lapu, jutās aizvainots. Izrādās, gāzes eksplozija bija paredzēta kā atriebīgs žests.

Rita atklāja, ka konflikts starp kaimiņiem tomēr bijis, turklāt saistīts ar naudas lietām, bet Zarāni noliedz, ka strīds būtu bijis tik smags, lai izprovocētu Ilgvaru rīkoties tik radikāli. Par atrasto vēstuli ”Degpunktā” paziņoja Tukuma policijas iecirknim, un tā tiks iekļauta kā lietiskais pierādījums uzsāktā kriminālprocesa ietvaros.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā