Atriebīga “kaķu tante” Brocēnos aizdedzina pagrabu un briesmām pakļauj 20 cilvēkus

1 komentārs
Atriebīga “kaķu tante” Brocēnos aizdedzina pagrabu un briesmām pakļauj 20 cilvēkus
EKRĀNUZŅĒMUMS

Pagājušajā naktī Brocēnos vairāk nekā divdesmit cilvēki nokļuva dzīvībai bīstamā situācijā. Ap četriem pēkšņi aizdegās pagrabs un dūmi strauji ieplūda guļošo cilvēku mitekļos. Vairākus invalīdus ugunsdzēsēji izglāba, izmantojot elpošanas maskas un nestuves.

Vietējie uzskata, ka liesmas apzināti izraisīja kāda kundze, kas ilgi gaidījusi īsto brīdi, lai atriebtos.

Pirms īsa laika Brocēnos kāda Skolas ielas piecpadsmitā nama iemītniece tika izlikta no dzīvokļa augošo parādu dēļ. Daži kaimiņi sievietes aiziešanu diži nepārdzīvoja. Kundze esot ar līdzcilvēkiem strīdējusies, īpaši ar pirmajā stāvā dzīvojošo Māri, kas apgalvo, ka tiek nepatiesi apvainots kaķa noslaktēšanā.

“Viņa pēdējā laikā te dzīvoja, un tie kaķi jau man sāka līst virsū. Es to neesmu darījis, pirmkārt. Bet viņa teica, es tev izdarīšu tā, ka ugunsgrēks būs,” raidījumam “Degpunktā” norāda Māris.

Savukārt trešā stāva iedzīvotājs Juris stāsta, ka sieviete dzīvoklī turēja neskaitāmus ķepaiņus, taču nevīžoja aiz viņiem sakopt. “Viņa gados, interesanta, tāda jocīga. Pilns ar kaķiem, bardaks, smakas. Pa pagrabu ložņā, ko viņa tur meklē, es nezinu,” stāsta sievietes kaimiņš Juris.

Kopš izvākšanās brīža ikviens no kaimiņiem pensionāri manīja staigājam gar savu veco dzīvesvietu, īpaši pagrabstāvu. Pagājušajā naktī ap četriem tas pēkšņi uzliesmoja, izraisot haosu un paniku ēkas iedzīvotājos. Vairāk nekā divdesmit cilvēki bēga no liesmu radītā sadūmojuma, kas izplatījās pa kāpņu telpu. Ugunsdzēsējiem nācās glābt to cilvēku dzīvības, kas paši paskriet nevarēja.

“Šeit evakuēja ar pacēlāju. Un ar nestuvēm, jo tur ir invalīde. Es paspēju noskriet, te neko nevarēja redzēt, es tikai margas jutu. Un glābēji ar maskām veda ārā,” stāsta mājas iedzīvotājs Māris.

Pagrabā dega gadu gaitā uzkrājušās sadzīves mantas un drazas. Par laimi, visi iedzīvotāji no briesmām izkļuva laikus. Daži pauž aizdomas, ka liesmas nav izcēlušās sagadīšanās, bet gan atriebības dēļ. Šodien Māris ar savu mammu dosies uz policiju un rakstīs iesniegumu, likumsargiem piedāvājot pārskatīt ļaunprātīgi izraisīta ugunsgrēka versiju.