Atkārtoti degusi Latvijas Universitātei piederoša ēka! To apsēduši bezpajumtnieki un narkomāni

0 Komentāru

Pašvaldību, privātīpašnieku vai uzņēmumu novārtā atstātās un neapsaimniekotās ēkas vislielāko ļaunumu nodara tieši apkārtnes iedzīvotājiem – nav noslēpums, ka šādi nami pievelk bezpajumtniekus un apreibinošo vielu cienītājus.

Pirmdien, 11. jūnijā, vienā no šādiem namiem Juglā izcēlies jau kārtējais plašais ugunsgrēks. To, visticamāk, izraisījis vietējais kontingents.

Salamandras ielā 1, aiz zaļiem kokiem un ķieģeļu nožogojuma, slejas iespaidīga ēka, kas pieder Latvijas Universitātei (LU). Apkārtnes iedzīvotāji un garāmgājēji to ieraugot, jau gadiem nožēlā nopūšas – ēka varētu būt skaista, taču to neviens neapsaimnieko. Pirmdien ap plkst. 21.00 ēkas kaimiņiem nācās izsaukt gan policiju, gan ugunsdzēsējus, jo pamesto īpašumu jau atkal ieskāva atklātas liesmas, taču šoreiz – ugunsgrēks bijis īpaši plašs.

Šajā vietā pirms diviem gadiem ugunsgrēks izcēlis divas reizes.

Kaimiņi stāsta, ka māju apsēduši bezpajumtnieki un narkomāni. Saistībā ar ēkā notiekošo pašvaldības policiju izsaucis katrs otrais apkārtnes iedzīvotājs. Tā esot kā cīņa ar vējdzirnavām – ēkas apmeklētājus varot aizdzīt tikai uz īsu mirkli.

Pirmdienas liesmu dzēšanā piedalījās četras VUGD ekipāžas, blakus dežurēja arī neatliekamās palīdzības ekipāža un policija. Otrdienas rītā apskatīt ugunsgrēka sekas ieradās arī vietējie jaunieši, kuri zina, kas šīs mājas stāvos parasti notiek.

Kopējā degusī platība sasniedza vairāk nekā 400 kvadrātmetrus. Darbu ugunsdzēsēju beidza tikai ap plkst. 4.00. Vietējie atklāj, ka situācija tuvākajā laikā tāpat neuzlabosies.

0 Komentāru