Ārkārtas situācija Zolitūdē: ugunsgrēks deviņstāvu ēkā rada spēcīgu sadūmojumu

Pievienot komentāru
Ārkārtas situācija Zolitūdē: ugunsgrēks deviņstāvu ēkā rada spēcīgu sadūmojumu
Foto: Ekrānuzņēmums

Visai bieži mēs ziņots par ugunsgrēkiem, kuros aizdegas veca elektrotehnika, savukārt jaunās iekārtās īssavienojumi tikpat kā nenotiek, tāpēc jābrīnās par ugunsgrēku Rīgā, Zolitūdē, kur nakts laikā uzliesmoja pavisam nesen iegādāts platekrāna televizors.

Rīgā, Aleksandra Bieziņa ielā 7, pirmdien daudziem darba diena sākās agrāk nekā ierasts. Ap plkst. 6.30 kādā pirmā stāva dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks un pa visu māju izplatījās kodīgi dūmi. Pirmā ugunsgrēku pamanīja Oksana, kura parasti ap šo laiku ceļas un modina arī meitu, ielaižot viņas istabā svaigu gaisu.

“Atvēru logu, pateicu, ka pēc nakts ir ļoti sastāvējies gaiss. Ienāca tāda smaka, it kā degtu plastmasa. Viņa pateica “fui”, bet es gāju uz balkonu skatīties. Likās, ka tas ir otrajā stāvā, bet, kad vīrs izskrēja trepēs, viņš vairs netika zemāk par ceturto, jo nāca melni, melni dūmi. Es nekavējoties saucu ugunsdzēsējus,” stāsta iedzīvotāja.

Kad glābēji sākuši dzēst, dūmi kļuvuši vēl biezāki. Oksana pasaukusi pie sevis arī kaimiņieni ar diviem bērniem, jo viņiem lodžijas logi ir ar restēm, un līdz ar to vienīgais evakuācijas ceļš ir slēgts. Turklāt Oksanas vīrs atcerējies par rezerves izeju: “Mums starp blakus kāpņu telpu balkoniem ir jābūt caurumam, bet reāli stāvēja veca siena. Vīrs šo sienu stūma malā, lai, nedod Dievs, bet varētu mūs evakuēt. Viņam visas rokas bija zilumos, bet, protams, panika bija. Vārdu sakot bija baisi. Ja jūs vēl tagad jūtat deguma smaku, cik jau laiks pagājis. Mēs visi staigājām ar dvieļiem, elpojām.”

Pašā izdegušajā dzīvoklī šodien nevienu neizdevās sastapt, bet kaimiņi, kas vēl paspējuši šorīt cietušos apraudzīt, saka, ka aizdedzies televizors.

“Šeit, šajā pusē, viņiem bija piestiprināts televizors, un tas aizdegās. (DP: Tā vienkārši?) Jā, mazdēls piecos no rīta bija piecēlies, viss bija mierīgi, bet pēc tam sešos esot sācies ugunsgrēks. Tas ir plakanais televizors? Jā, plakanais, tas arī aizdegās,” stāsta kaimiņiene Svetlana.

Visā šajā jezgā gan ir viens labums, ka cietušie jau laikus par šādas situācijas iespējamību bija padomājuši un dzīvoklis bijis apdrošināts. Līdz ar to nekādus zaudējumus ģimene necietīs. Būs tikai īslaicīgas neērtības, kas saistītas ar pagaidu dzīvesvietas meklējumiem.