“Ar roku izsita stiklus un izvilka viņus ārā!” Garāmgājējs Liepājā izglābj bērnus no degošas mājas

7 komentāri
“Ar roku izsita stiklus un izvilka viņus ārā!” Garāmgājējs Liepājā izglābj bērnus no degošas mājas

Liepājā kāds jauns vīrietis pastaigājās pa Oskara Kalpaka ielu līdz pamanīja biedējošu skatu kāda daudzdzīvokļu nama logos. Pirmajā stāvā plosījās ugunsgrēks, un iesprostoti aiz logiem bija redzami divi aptuveni piecus gadus veci bērni.

Satraucošos notikumus mirkli pa mirklim atceras kāds otrā stāva iedzīvotājs, kurš sākotnēji domāja, ka aizdedzies viņa ģimenes miteklis. Jau pēc glābšanas dienestu izsaukšanas mājas iemītnieks uzzināja, ka kāds garāmgājējs paveicis varoņdarbu.

Neviens no nama iedzīvotājiem evakuējoties nebija pamanījis, ka pirmā stāva dzīvoklī joprojām atrodas iesprostoti cilvēki. Nav zināms, kur atradās nepilngadīgo vecāki, taču bērniem steigšus bija nepieciešama glābšana. Par to parūpējās nejaušais garāmgājējs. Ar roku izsitot stiklu, viņš no degošās ēkas izglāba divus bērnus.

Bērni ugunsgrēkā bija cietuši, taču iedzīvotāji apstiprina, ka viņu dzīvībām briesmas vairs nedraud. Tiesa, ja jaunais vīrietis nebūtu uz notiekošo reaģējis, iespējams, ugunsdzēsēji nepaspētu bērnus izglābt laikus.

Ugunsgrēka iemeslus pašlaik skaidro policija.

Vietējie tikmēr ziņo, ka pirmais dedzis dīvāns, taču esot grūti spriest, no kā izveidojies liesmu perēklis un kur tajā mirklī skatījās par bērniem atbildīgie.