Ar pamatīgu blīkšķi nodeg 300 tūkst. eiro vērta VUGD autocisterna

Komentāri

Ugunsgrēks, ko bija iespējams likvidēt neilgā laika posmā, negaidīti izvērtās par bīstamu un riskantu pasākumu, pēc kura glābējiem nākas izdarīt daudz skarbu secinājumu un vērtējumu par savu rīcību. Valmierā, Matīšu ielā, aizdegās ugunsdzēsēju automašīna, un raidījums “Degpunktā” devās skaidrot, kādēļ tas notika un vai bija iespējams no tā izvairīties.

Automašīnas aizdegas teju katru dienu, taču liesmojošus ugunsdzēsēju spēkratus redzēt negadās bieži. Tas esot šova cienīgs skats, stāsta Ervīns. Svētdien no rīta, likvidējot ugunsgrēku vīrietim piederošajā katlumājā, nodega Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autocisterna. Dodoties degošajā ēkā, ugunsdzēsēji nebija gaidījuši uzliesmojumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piedūmotās telpās glābēji dodas ar speciāliem elpošanas aparātiem un viņu sasaiste ar ārpusi ir līdzi esošā ūdens šļūtene. Ēkā atradās trīs ugunsdzēsēji, kas pēc sprādziena šo orientieri pazaudēja. Par laimi, cietušo nav.

Ēkā atradās ne tikai malka, bet arī naftas produkti

Notikuma vietā lēmumi jāpieņem dažu sekunžu laikā bez iespējām izpētīt, piemēram, ēku plānus. Jānis Skrastiņš piekodina cilvēkus par ugunsgrēku ziņot pēc iespējas detalizētāk, nemēģinot sarunu pabeigt maksimāli ātrāk. Ugunsdzēsēji uz notikuma vietu dodas uzreiz, kā zināma ugunsgrēka atrašanās vieta un visa papildu informācija, piemēram, par ēkas stāvokli vai tajā uzglabātajām mantām, glābējiem tiek piegādāta jau esot ceļā.

Par ugunsgrēku katlumājā bija zināms vien tas, ka tajā deg malka, bet nebija informācija, ka ēkā atrodas arī naftas produkti.

Nodegusī VUGD automašīna bija viens no jaunākajiem spēkratiem

Nodegusī VUGD automašīna ir pamatīgi cietusi, un, visticamāk, to atjaunot nebūs iespējams, taču to vēl vērtēs tehnikas eksperti. VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš saka, – zaudējums ir ļoti sāpīgs. Šis auto bija viens no jaunākajiem ugunsdzēsēju spēkratiem, kas kalpojis vien dažus mēnešus. Tā cena ir vairāk nekā 300 000 eiro.

Vidzemes reģiona brigādes komandieris arī pastāstīja, ka ugunsdzēsības un glābšanas dienesta automašīnām nav KASKO apdrošināšanas. Lai visiem transportlīdzekļiem to iegādātos, ik gadu būtu nepieciešami milzīgi izdevumi.

Foto

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl