Apdedzinājās un nosmaka! Skaistkalnē traģiski gājusi bojā vientuļa pensionāre

1 komentārs
Apdedzinājās un nosmaka! Skaistkalnē traģiski gājusi bojā vientuļa pensionāre

Pirmdien, 14. janvārī, Skaistkalnē traģiski gājusi bojā 80 gadus vecā Ainas tante, kura centusies iekurt krāsni. Vietējie uzskata, ka sieviete jau sen mājā nedrīkstēja atrasties viena. 

Ziemā, kad jākurina krāsns un pašu spēkiem jāapsaimnieko māja, pensionārus nedrīkst atstāt vienus, uzskata Skaistkalnes iedzīvotāji. Pirmdien piedzīvotā traģēdija esot kalpojusi tam kā piemērs, jo tieši bezpalīdzība izraisīja 80 gadus vecas kundzes nāvi. Ciemā saukta par Ainas tanti, vientuļā pensionāre, gadiem ejot, kļuvusi arvien vājāka, līdz krāsns iekurināšana kļuva par teju nepaveicamu darbu.

Par to, ka sievietes mājā aizsācies ugunsgrēks, liecināja tikai glābēju operatīvie transportlīdzekļi, kuru bākugunis tumsā izgaismoja arī kaimiņu māju pagalmus. Rosību Kurmenes ielā apkārtējie vēroja no malas, cerībā, ka ar sirmo kundzi viss tomēr būs kārtībā.

Lai operatīvi dienesti varētu tikt līdz degošajai mājai, nācās izveidot jaunu ceļu. Pensionāre iepriekš dzīvoja vietā, kurai piekļūt ar transportlīdzekli ziemas laikā nebija iespējams.

Vietējie stāsta, ka sievieti brīžiem apciemoja viņas dēls, kurš piepalīdzēja saimniecības darbos un sarūpēja pārtiku. Par spīti uzraudzībai, Ainas tanti kaimiņi sastapa ar vien retāk, jo aukstumā sieviete tālāk par savas mājas pagalmu negāja.

Ugunsdzēsēju ziņojumā minēts, ka kopējā degusī platība bija vien trīs kvadrātmetri, un pirmais dzīvoklī aizdegās dīvāns, kas atradās netālu no krāsns.

1 komentārs