Komentāri
Aktivizējušies kūlas dedzinātāji! Diennakts laikā dzēsti 11 ugunsgrēki
FOTO: LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā ugunsgrēkos cietuši četri cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

VUGD pārstāve Inta Šaboha informēja, ka sestdien ap plkst. 13.00 ugunsdzēsēji devās izsaukumā uz Ozolciema ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka dzīvoklī deg mēbeles un sadzīves mantas 15 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cieta 45 gadus vecs vīrietis, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ap plkst. 17.00 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Kauņas ielu Daugavpilī, kur piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtajā stāvā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatēja, ka ceturtajā stāvā esošajā dzīvoklī deg sadzīves mantas divu kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji no dzīvokļa izglāba 63 gadus vecu vīrieti un no mājas evakuēja 20 cilvēkus.

Savukārt plkst. 17.15 ugunsdzēsēji devās izsaukumā uz Viskaļu ielu Rīgā, kur bija izcēlies ugunsgrēks četrstāvu neapdzīvotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatēja, ka deg atkritumi 15 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji no ēkas izglāba divus vīriešus, kurus nodeva NMPD mediķu aprūpē.

Diennakts laikā valstī kopumā dzēsti 32 ugunsgrēki – deviņi novados, septiņi Rīgā, bet pieci citās lielajās pilsētās. 11 gadījumos ugunsdzēsēji dzēsuši kūlas ugunsgrēkus.

Šaboha informēja, ka aizvadītajā diennaktī kopējā kūlas ugunsgrēku platība bija 1730 kvadrātmetru. Viņa aicināja iedzīvotājus īpaši šodien, kad ir saulains laiks, sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas. Savukārt, ja ir redzams kūlas ugunsgrēks, tad iedzīvotāji lūgti zvanīt glābšanas dienestiem uz tālruņa numuru 112.

Vakar VUGD darbinieki veikuši arī 23 glābšanas darbus.

Kopš gada sākuma ugunsgrēkos Latvijā cietuši 134, bet gājuši bojā 27 cilvēki.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl