Aizvien turpina dzēst ugunsgrēku Rīgas Centrāltirgus teritorijā

Pievienot komentāru
Aizvien turpina dzēst ugunsgrēku Rīgas Centrāltirgus teritorijā
DEGPUNKTĀ

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piektdienas vakarā aizvien turpina ugunsgrēka likvidēšanas darbus Rīgas Centrāltirgus teritorijā degošajā trīsstāvu ēkā Nēģu ielā.

Iepriekš jau vēstīts, ka plkst. 12.50 ugunsgrēku izdevies lokalizēt. Ugunsgrēka degšanas platība bijusi 1100 kvadrātmetri. Tāpat no tirgus teritorijas evakuēti apmēram 2000 cilvēki.

Uz trīsstāvu ēkas dzēšanu ugunsdzēsēji glābēji nosūtījuši prāvus dienesta resursus, taču vēlāk izrādījās, ka arī ar to ir par maz. Liesmas iemetās ēkas starpstāvu pārsegumā, turklāt telpās izveidojās pamatīgs sadūmojums. Uz notikuma vietu atbrauca ugunsdzēsēju operatīvas vadības štābs, kas pārņēma tālāko glābšanas darbu gaitu. Lai nodrošinātu brīvu piekļuvi objektam, kā arī veiktu konstrukciju laušanas darbus, dienesti norobežoja apkārtējo teritoriju. Nācās evakuēt tuvākās apkaimes tirgotājus.

“Neļāva pat būdu aizslēgt un gaismu nodzēst,” raidījumam “Degpunktā” pastāstīja tirgus pārdevēja.

Ēkas glābšanā iesaistījās arvien vairāk un vairāk glābēju no dažādām Rīgas pilsētas ugunsdzēsības daļām. Tas apgrūtināja spēju reaģēt uz citiem izsaukumiem. Lai kompensētu brigāžu trūkumu, dienesta pārstāvji pieņēma lēmumu uz Rīgu pārdislocēt vairākas autocisternas un glābējus no Jūrmalas, kā arī Saulkrastu posteņiem. Pēc trīs stundu ilga darba bīstamo ugunsgrēku izdevās lokalizēt.

Darbi notikuma vietā vēl turpinās, postaža nama īpašniekiem nodarījusi pamatīgus zaudējumus, kurus pašlaik pat grūti aprēķināt.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!