Pagājušajā diennaktī ugunsgrēkos Latvijā gājuši bojā seši cilvēki

0 Komentāru
Pagājušajā diennaktī ugunsgrēkos Latvijā gājuši bojā seši cilvēki
VLADS POĻAKOVSKIS, DEGPUNKTĀ

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 12 ugunsgrēki, kuros gājuši bojā seši cilvēki, Skaties.lv noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD informē, ka trešdien plkst. 12.27 saņemts izsaukums Ludzā, kur no dzīvojamās mājas logiem cēlās dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva koka dzīvojamā mājā, guļamistabā, deg mēbeles un sadzīves mantas, sienas un griestu pārsegums kopumā 40 m² platībā. Notikuma vietā pie guļamistabas durvīm tika atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā. Dzīvojamā māja nebija aprīkota ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu.

Bet pēcpusdienā, pēc plkst. 16.00, ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur dega pamesta ēka. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka neapsaimniekotā vienstāva mūra ēkā ar atklātu liesmu deg sadzīves priekšmeti 30 m² platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks, kurš bija cietis ugunsgrēkā un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem (NMPD).

Trešdienas vakarpusē glābēji saņēmuši izsaukumu Rēzeknes novadā, kur no dzīvojamās mājas jumta nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva koka dzīvojamā mājā pilnā 120 m² platībā, turklāt ēkas jumts jau bija iebrucis.

Veicot dzēšanas darbus, ēkā tika atrasti trīs bojāgājuši cilvēki. Plkst. 2.49 ugunsgrēks tika likvidēts. Arī šī ēka nebija aprīkota ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu.

Bet plkst. 21.47 tika saņemts izsaukums uz Vecpiebalgas novadu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega kūts. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg pusotrstāva mūra ēkā izbūvēta istaba 60 m² platībā un izveidojies stiprs piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas iznesa vienu cilvēku, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 00.49 ugunsgrēks tika likvidēts.

Iespējams, ugunsnelaimēs bojāgājušo cilvēku dzīvības tiktu glābtas, ja ēkās būtu uzstādīti dūmu detektori. Šīs ierīces obligāti jāuzstāda dzīvokļos un dzīvojamās mājās un ieteicams uzstādīt arī citās dzīvošanai pielāgotās būvēs – dārza mājās vai, piemēram, istabās, kas izbūvētas saimniecības ēkās.

Kopumā šajā gadā ugunsgrēkos Latvijā jau ir gājuši bojā 11, bet cietuši – 16 cilvēki.

0 Komentāru