Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji likvidēja trīs paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkus

0 Komentāru
Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji likvidēja trīs paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkus
ZANE BITERE, LETA

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji un glābēji saņēmuši vairākus izsaukumus no dažādām vietām Latvijā par paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkiem, kurus izdevās veiksmīgi lokalizēt un likvidēt bez cietušajiem, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Viņa informēja, ka vakar plkst.18.02 saņemts izsaukums Limbažu novadā, kur pēc sākotnējās informācijas esot degusi gulta dzīvojamā mājā, taču, ierodoties ugunsdzēsējiem un glābējiem notikumu vietā, konstatēts, ka dega vienstāvu koka mājas jumts, starpstāvu pārsegums un daļēji pirmais stāvs 110 kvadrātmetru platībā.

Vītola norādīja, ka pirms VUGD ierašanās no ugunsgrēkā skartās mājas evakuējās trīs cilvēki.

Pēc divu stundu darba ugunsdzēsējiem izdevās ugunsgrēku lokalizēt un plkst.21.19 likvidēt. Pēc Vītolas teiktā, VUGD glābējiem dzēst ugunsgrēku palīdzēja Viļķenes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Pēc pusnakts plkst.0.25 saņemts izsaukums par degošu vienstāvu dzīvojamo māju Salacgrīvā, kurā dedzis mansarda stāvs un jumts 110 kvadrātmetru platībā. Ierodoties notikumu vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka mājā bijis dūmu detektors un ugunsdzēšamais aparāts, līdz ar to cilvēki paspējuši evakuēties paši. Šajā gadījumā ugunsdzēšanas darbos VUGD ugunsdzēsējiem palīgā bija Ainažu ugunsdzēsēji. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.4.45.

Savukārt Talsu novadā plkst.1.07 saņemts izsaukums par degošu divstāvu dzīvojamās mājas piebūvi un vieglo automašīnu 20 kvadrātmetru platībā. Arī šajā vietā bija dūmu detektors, līdz ar to līdz VUGD ierašanās no degošās ēkas cilvēki evakuējās paši. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.3.56.

Kopumā aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji un glābēji devās 32 izsaukumos, no kuriem 14 bija ugunsgrēki, 12 – glābšanas darbi, seši – maldinājumi.

0 Komentāru