Aizkrauklē elektrības zagļu dēļ nodeg sociālā māja

13 komentāri
Aizkrauklē elektrības zagļu dēļ nodeg sociālā māja

Aizkrauklē, Dārza ielā, agrāk slējās trīs sociālās mājas. Viena pirms vairākiem gadiem sadega, prasot arī cilvēku upurus, un nams pēc ugunsgrēka ātri vien tika nojaukts. Otrs nams pagaidām palicis neskarts, taču trešā māja svētdien aizdegās, ugunsgrēka kvadratūra sasniedza plašus apmērus. Šoreiz gan iedzīvotāji necieta.

Svētdienas pievakarē Dārza ielas 5 iemītnieks Artūrs jau bija iesnaudies, kad izdzirdēja dīvainus trokšņus nākam no ēkas augšējā stāva. Tiem sekoja smacējoši dūmi, un vīrietim bija skaidrs, ka savā istabā palikt vairs nedrīkst. Izrādās, daudzdzīvokļu māju jau plosīja liesmas.

“Kad es iznācu, mans dzīvoklis ir tur, šeit jau dega. Kaut kas no durvīm tur, kaut kāda plastmasa dega. Lūk, tur. Es skrēju mājās pēc telefona, jakas, kamēr aizskrēju, iznācu ārā, tur jau gāzās melni un briesmīgi dūmi, un šīferis skaļi sprakšķēja,” norāda ēkas iemītnieks Artūrs.

Aculiecinieku uzņemtajos video redzams, ka liesmas sasniedza vairāku metru augstumu, pirms ieradās ugunsdzēsēji. Glābēju depo atrodas aptuveni minūtes braucienā no notikuma vietas. Par laimi, visi ēkas iemītnieki paspēja evakuēties, pirms guva kādu ievainojumu.

“Otrajā stāvā sākās, bet tur neviena nebija. Neviens tur arī īsti nedzīvo,” saka ēkas iedzīvotājs.

Pēc brīža Dārza ielā ieradās arī Artūra draugi, lai palīdzētu no salietā dzīvokļa iznest pāris svarīgākās mantas. Aizkraukles novada pārstāvis stāsta, ka visi mājas iedzīvotāji šeit izmitināti ar pašvaldības ziņu.

Artūrs ir sarūgtināts, ka ērtā un lētā mājvieta ir izpostīta. Pilsētas būvvalde drīz veiks apsekošanu un lems par ēkas turpmāko likteni, bet skaidrs, ka šeit vairs neviens nevarēs dzīvot.

Pirms vairāk nekā desmit gadiem Dārza ielā, tieši blakus sadegušajam namam, plosījās vēl viens ugunsgrēks, taču toreiz sekas bija letālas.

No trīs Dārza ielas namiem vesels tagad palicis tikai viens, un pašvaldība cer, ka arī to nepiemeklēs tāds pats liktenis kā kaimiņiem.

Ugunsgrēka iemesls piektajā namā vismaz neoficiāli skaidrojams ar nelegāli ievilkto elektrības vadu aizdegšanos, ko ēkas iedzīvotāji uzstādīja patvaļīgi un neprofesionāli. Tas, visticamāk, darīts tāpēc, lai nebūtu papildus jāmaksā komunālie rēķini par elektrību.