Aizdegas nelegāli ierīkots miteklis Āgenskalnā

1 komentārs

Āgenskalna ēkas pagrabā tika ierīkots, visticamāk, ar citiem mājas iedzīvotājiem nesaskaņots miteklis, kur pa nakti atpūtās daudzveidīga publika, kuras uzkrātā iedzīve aizvadītajā naktī sadega, visā ēkā izraisot avārijas situāciju, vēsta “Degpunktā”.

Āgenskalna iedzīvotājas Izabellas kaķis pagājušajā naktī sacēla pamatīgu traci. Dzīvnieks bija ļoti satraucies, un tā saimniece ātri vien saprata, kas par lietu. Kaut kur mājā plosījās ugunsgrēks, piecstāvu ēkas iedzīvotāji bija apdraudēti.

“Naktī kaķis sāka kliegt nelabā balsī, paskatījos ārā, tur stāv piecas ugunsdzēsēju automašīnas, policija, izskatījās, ka tur kaut kas deg,” stāsta Izabella.

Operatīvie dienesti adresē ieradās ap vieniem naktī. Pagalmā izskrēja trīspadsmit cilvēku, kam bija bail palikt mājās un saindēties ar dūmiem. Arī Arkādijs pameta telpas un centās saprast, kas noticis.

“Es izgāju vienos naktī ārā paskatīties, kas un kā, prasīju policistiem ārā,” stāsta pirmā stāva iedzīvotājs Arkādijs, norādot, sākotnēji nebija iespējams saprast, kur tieši deg.

Iedzīvotāji tikai vēlāk saprata, ka dega nevis kāds no dzīvokļiem, bet gan pagrabs. Zināms, ka atslēga uz palīgtelpām ir pieejama ierobežotam cilvēku skaitam un tas nav brīvi caurstaigājams. Iedzīvotājiem ļoti gribētos zināt, kāpēc pagrabā izcēlās ugunsgrēks.

“Es domāju, ka tur kāds nakšņoja. Tur dīvāns stāvēja, kāds ir nakšņojis, un, visticamāk, ka uzsmēķēja, nometa izsmēķi un tur viss aizdegās,” domā Kristaps.

“Rīgas namu pārvaldnieka” darbinieks Jānis šodien ieradās palīdzēt sakopt izpostīto pagrabu. Viņa versija par nelaimes cēloni saskan ar Jurija viedokli.

Spriežot pēc pagrabā redzamajiem priekšmetiem, tur bija apmeties kāds bezpajumtnieks. Ugunsnelaimes dēļ sadeguši vadi. Pats vaininieks neesot atrodams, esot vien versija, ka aizlaidies.

Uldis, kas dzīvo pirmajā stāvā, ir atvieglots, ka avārijas situāciju visiem kopīgi izdevās novērst laikus.

Ņemot vērā, ka sadedzis elektrības skapis un vadi, iedzīvotājiem šodien nebūs pieejama elektrība. Rīt, visticamāk, padevi izdosies atjaunot. Policija ir uzsākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai degšana radās cilvēku neuzmanības dēļ vai tomēr noticis elektrības īssavienojums.

1 komentārs