Aizdedzināja un nofilmēja! Piromāns rehabilitācijas centrā nosvilina kūti ar mājlopiem

5 komentāri
Aizdedzināja un nofilmēja! Piromāns rehabilitācijas centrā nosvilina kūti ar mājlopiem

Kuldīgas novadā Kabiles pagastā jau vairāk nekā 13 gadu pastāv neparasta zemnieku saimniecība, kur to rūpīgi kopj reliģiskās organizācijas ”Zilais Krusts” biedri. Šeit ar savu sievu saimnieko Agris Reinis un ”Zilā Kursta” filiāles vadītājs. Turklāt te dzīvo un strādā krīzes situācijā nonākuši cilvēki, kuri palikuši bez pajumtes vai bijušie ieslodzītie, kuri iziet rehabilitāciju un darbā un ticībā cenšas rast dzīves mieru.

Diemžēl ceļš laboties dots ne visiem, jo piektdienas pievakarē viens no iemītniekiem tīšām aizdedzināja lopu kūti, izraisot postošu ugunsgrēku.

Liesmu ieskautajā kūtī atradās vairāki mājlopi un siena ruļļi. Postaža strauji izplatījās un īsā laika posmā sasniedza 485 kvadrātmetru lielo platību, turklāt ēkai daļēji iebruka jumts. Lai dzēstu šo paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku, glābēji mobilizējuši prāvus resursus un piesaistījuši papildu cisternas no blakus esošām daļām, darbos piedalījās arī brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

Rezultātā kūts nodega pilnībā, bojā gāja trīs gotiņas, teliņš un 19 cūkas. Gados jauns vīrietis, kas izraisīja postažu, jau iepriekš bija sodīts par ļaunprātīgu dedzināšanu un pēc soda izciešanas arī nonāca Kabiles patversmē. Kā viņš pats Agrim izstāstīja, pirms viņu aizturēja policisti, šķūni viņš nosvilināja, ar šķiltavu aizdedzinot siena rulli. Labi degošs, sauss materiāls un vējainie laikapstākļi jau tālāk darījuši savu.

Pret vīrieti policisti uzsākuši kriminālprocesu par svešas mantas tīšu iznīcināšanu, ja tas izdarīts ar dedzināšanu. Ar savu rīcību pārgalvis cilvēkiem, kas nākuši viņam pretim un nodrošinājuši mājvietu, radīja aptuveni 55 000 eiro lielus materiālos zaudējumus.

Zināms, ka tiesa uz izmeklēšanas laiku piemēroja piromānam drošības līdzekli – apcietinājumu.

Īpašumā pašlaik notiek aktīvs darbs, vīri cenšas savākt postažas radītas sekas un jau domā, ko tālāk darīt ar pašu celtni. Agris saka, ka plāno kūti restaurēt, kas nozīmē – gandrīz to būvēt no jauna, tāpēc viņš vēršas pie cilvēkiem pēc palīdzības.

Organizācijai var noderēt viss – gan būvmateriāli, gan celtniecības bloki, gan arī dēļi, brusas, instrumenti un pat fizisks spēks.

Agris: mob. tālr.: 29297487

Ziedojumu konts: LV48HABA0551023709057 (mērķis – Ļaunprātīgi nodedzinātās kūts atjaunošanai ”Zilā Krustā” reh. centrā Kabile).