Aicinām palīdzēt! Daudzbērnu ģimene pēc ugunsgrēka paliek bez mājām un tēta, kurš gāja bojā, cīnoties ar liesmām

23 komentāri
Aicinām palīdzēt! Daudzbērnu ģimene pēc ugunsgrēka paliek bez mājām un tēta, kurš gāja bojā, cīnoties ar liesmām

Rūjienas pusē, Ipiķu ciemata pakājē, pirmdienas vakarā izcēlās pēdējā laika postošākais ugunsgrēks. Arķu mājas, kurās iemetās uguns, atrodas nomaļā vietā, un kaimiņi liesmu atblāzmu pamanījuši, kad uguns mēles jau cēlušās gandrīz līdz koku galotnēm. Alberingu ģimene šobrīd pārdzīvo grūtus brīžus, un mēs visi kopā varam viņiem palīdzēt tikt bēdām pāri.

Pēc pirmdienas vakarā notikušā ugunsgrēka Ipiķu pagasta Arķu saimniecībā, no dzīvojamās mājas pāri palikuši tikai divi kaili skursteņi un pārogļotu guļbaļķu kaudzes. Nosmokot dūmos, ugunsnelaimē gājis bojā Alberingu ģimenes galva. Sieva Dace ir satriekta un vēl nespēj aptvert, kas noticis. Viņa pirmā bijusi klāt notikuma vietā, kad saņēmusi kaimiņu ziņu. Vīru neviens nav varējis sazvanīt, jo viņš tobrīd bija palicis bez telefona.

Šobrīd pastāv versija, ka noticis elektroīssavienojums datorā vai televizorā, jo vadi mājā bijuši jauni, turklāt krāsns nebija aiztikta vismaz diennakti. Dacei tagad vienai jārūpējas par trim ģimenes pusaugu bērniem. Vēl viens dēls jau ir patstāvīgs un dzīvo atsevišķi, bet pārējie palikuši pilnīgi bez nekā.

Šobrīd pajumti Alberingu kuplajai saimei piedāvājis pagasts, un palīdzība pieņemta. Kādu laiku ģimene mitināsies trīsistabu dzīvoklī, bet tas esot pagaidu risinājums, cer saime. Šobrīd nav plāna celt jaunu pajumti, bet gan drīzāk atjaunot turpat netālu esošās vectētiņa mājas. Vectēvs, kurš nu palicis bez dēla, noteikti uzņems ģimeni pie sevis, taču, lai zem viena jumta visiem būtu komfortabli, nepieciešams nopietns remonts.

Ikviens, kurš var palīdzēt ar līdzekļiem cietušās ģimenes mājvietas remontam, ir aicināts ziedot 1,42 eiro, zvanot pa labdarības tālruni: 90067088.

Ja kāds var dāvināt lielāku summu, to var skaitīt Dacei Alberingai uz kontu LV60HABA0551032253183. Kas attiecas uz postā aizgājušajām mantām, tad tās sola sarūpēt fonds pēc ugunsgrēka. Jau tuvākajā laikā cietušie brauks uz organizācijas noliktavu, kur saņems visu nepieciešamo. Tomēr, ja kāds var palīdzēt ģimenei ar vēl kaut ko, var sazināties ar Ipiķu pagasta pārvaldi pa tālruni: 64234330.

23 komentāri