Komentāri
Turks un latviete īstenojuši brangāko liellopu izkrāpšanas shēmu Latvijā
Foto: andresmbernal/Flickr

Valsts policija (VP) atklājusi brangāko liellopu izkrāpšanas shēmu Latvijas vēsturē – cietušas 25 fiziskas un 24 juridiskas personas, izkrāpti 305 mājlopi. Kopējie zaudējumi pārsniedz 200 tūkstošus eiro.

Aizdomās tiek turēts kāds Turcijas pilsonis un Latvijas pilsone, pret kuriem policija lūdz prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmos iesniegumus par iespējamo krāpšanu Valsts policijas darbinieki saņēma jau 2012. gada beigās, bet drīz pēc šo iesniegumu saņemšanas policijā vērsās aizvien vairāk un vairāk lopkopju – kopā par cietušajiem tika atzītas 25 fiziskās un 24 juridiskās personas.

Ņemot vērā šīs sērijveida krāpšanas apmērus, izmeklēšanu pārņēma VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki.

Izmeklēšanā atklāts, ka krāpnieki uzdarbojušies īsu laika sprīdi – 2012. gadā no 12. oktobra līdz 1. novembrim. Nepilnās trijās nedēļās no lopkopjiem izkrāpti 305 ragaiņi, nodarot zaudējumus 202 211 eiro apmērā. Noskaidrots, ka krāpšanās iesaistīts kāds uzņēmums, kas ar reklāmas un starpnieku palīdzību izplatījis informāciju, ka tiek iepirkti liellopi eksportam uz ārvalstīm. Solītā samaksa bijusi augstāka par vidējo tirgus cenu, tādēļ lopkopji atsaukušies, taču pēc liellopu nodošanas solīto naudu lopkopji tā arī nav saņēmuši.

Turpinot izmeklēšanu, VP KIP darbinieki ieguva pierādījumus, kas liecināja, ka shēmas organizators ir minētā uzņēmuma valdes loceklis – kāds 1984. gadā dzimis Turcijas pilsonis, kuram kā līdzdalībniece palīdzējusi kāda 1991. gadā dzimusi Latvijas pilsone. Noskaidrots, ka abas personas pēc ragulopu izkrāpšanas tos pārdevuši citiem vietējiem uzņēmumiem un lopkautuvēm, taču iegūto naudu izmantojuši savām vajadzībām.

Pagājušā gada rudenī aizdomās turēto Turcijas pilsoni VP KIP darbinieki aizturēja Rīgas lidostā brīdī, kad viņš pēc ilgākas prombūtnes ieradies Latvijā.

Viņa līdzdalībniece ir izsludināta starptautiskā meklēšanā, jo ir aizdomas, ka viņa slēpjas Turcijā.

Pašlaik aizdomās turētais Turcijas pilsonis atrodas apcietinājumā, kas viņam piemērots kā drošības līdzeklis. Pret abiem aizdomās turētajiem VP lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par krāpšanu lielos apmēros, likumā par šādu noziegumu paredzēts līdz pat desmit gadus ilgs cietumsods.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl