Komentāri
Tumšajā gada laikā zādzību mēģinājumi mājokļos pieaug vismaz 5 reizes
FOTO: LETA

Iestājoties rudenim un tumšajam gada periodam, kad diennakts tumšais laiks strauji pagarinās, pieaug zādzību un zādzību mēģinājumu skaits privātpersonu mājokļos un komerctelpās.

Apsardzes uzņēmuma Koblenz Drošība pieredze liecina, ka zagļu aktivitāte šai laikā pieaug pat 5 reizes, salīdzinot ar visu pārējo gada periodu.  Zagļu iecienīti ir tieši  privātmāju rajoni, lauku mājās un vasarnīcās.

“Garie, tumšie vakara ļauj zagļiem justies nepamanītiem un drošiem. Neieslēgtas gaismas mājoklī dod signālu ļaundariem, ka saimnieki nav mājās un privātīpašums ir vieglāk pieejams un trūcīgie ielu apgaismojumi ir zagļu sabiedrotie un ļauj tiem rīkoties pārgalvīgāk, dažkārt  pat izdarot zādzību mēģinājumus mājokļos, kur atrodas bērni vieni, jo vecāki nav vēl pārradušies mājās no darba.  Tādēļ, ņemot vērā šādus riskus, aicinām vecākus rīkoties apdomīgi un pārrunāt ar bērniem nepieciešamos drošības pasākumus, kas veicami, kamēr viņi vieni atrodas mājās. Bērniem ir jāiemāca aizslēgt durvis, neatvērt durvis svešām personām un nerunāt ar tām, ” norāda Raivis Terinks, Koblenz Drošība valdes priekšsēdētājs.

Katru gadu oktobra mēnesī pieaug vispārēja cilvēku agresija, kas izpaužas dīvainās rīcībās, pārkāpumos un sabiedrības kārtības traucējumos.

Šāda zagļu aktivitāte tiek novērota ik rudeni un aicina cilvēkus nopietni izvērtēt sava mājokļa drošību un savlaicīgi novērst interesi par to kā uzbrukuma mērķi:

  • Atstāt mājās ieslēgtu apgaismojumu,
  • Kritiski izvērtēt un nostipriniet durvju un slēdzeņu drošību,
  • Arī atrodoties mājās, vienmēr aizslēgt ārdurvis,
  • Iemācīt bērnus lietot signalizācijas sistēmu, telefona numurus ārkārtas gadījumiem- atgādināt bērniem par vispārēju drošību, un rīcību ja pie mājas pamana svešas personas
  • Pievērst uzmanību, vai logi, kā arī balkonu un terašu durvis ir droši aizvērtas,
  • Ierīkot logiem žalūzijas vai pielikt aizkarus, lai nav iespējams ieskatīties pa logu un gūt nevajadzīgu interesi par priekšmetiem un mantām jūsu mājoklī,
  • Palūgt kaimiņu pieskatīt Jūsu īpašumu, ja ilgāku laiku esat prom no īpašuma, kā arī lūdzat, lai tiek “iztukšota pastkastīte”,
  • Ierīkot āra apgaismojumu, kas reaģē uz kustību
  • Sekot līdzi koku un krūmu augšanai jūsu dārzā. Zagļi bieži izmanto kokus, lai piekļūtu piemēram balkonam otrajā stāvā.

Lasi vēl