Komentāri

Dabas aizstāvji ceļ trauksmi, ka cīņa ar maluzvejniecību ir kļuvusi līdzīga cīņai ar vējdzirnavām. Pagājušogad trīskāršojies maluzvejnieku nodarīto zaudējumu apmērs zivīm Latvijas iekšējos ūdeņos, tomēr likums pret šādu nodarījumu veicējiem kļuvis tikai maigāks. Tikmēr organizētās maluzvejnieku grupas kļūst arvien profesionālākas.

Svētdienas naktī Babītes ezerā likumsargi notvēra kārtējo maluzvejnieku. Viņa loms bija tik brangs, ka vīrietis visas zivis pat nebija spējis iekraut automašīnā, un daļu loma atstājis noslēptos tīklos, lai atbrauktu tām pakaļ vēlāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš norāda, ka Babītes ezerā pastāvīgi darbojas trīs organizētas maluzvejnieku grupas, kuras ik pa brīdim tiek pieķertas. Tomēr likumā paredzētie sodi nav bijuši gana bargi, lai viņus no šī aroda atbaidītu.

Arī Valsts vides dienestā atzīst, ka maluzvejniecība ir augoša problēma. Pagājušogad reģistrētais maluzvejnieku nodarītais posts naudas izteiksmē ir pat trīskāršojies, tomēr piemēroto sodu skaits tieši otrādi – krities.

Vides aizsardzības organizācijas Dore V pārstāvis Juris Valainis norāda, ka problēma ir arī zvejniecības regulējumā. Saistībā ar zivju nārstu no pirmā marta līdz 15. jūnijam zveja iekšējos ūdeņos ir aizliegta. Tomēr maluzvejnieki aizliegumu apiet, inspektoriem apgalvojot, ka savus lomus notvēruši jūras piekrastē, kur zvejas aizliegums ir īsāks – tikai no 15. aprīļa līdz 15. maijam.

Tomēr pagājušā gada rudenī likums kļuvis pat iecietīgāks pret maluzvejniekiem. Agrāk pret maluzvejniecību dabas liegumos likums bija ļoti bargs, tagad kriminālsods paredzēts tikai, ja nodarītais posts pārsniedz 1800 eiro.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl