Komentāri

“Šīs personas bija izanalizējušas darba metodes, ar kādām strādā policija, un lika to lietā. Grāmatveži tika instruēti, kā jārunā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem – kā runāt, kā uzvesties, uz kuriem jautājumiem neatbildēt, bet aizbildināties, lai mākslīgi vilcinātu laiku,” tā, runājot par nodokļu krāpšanās shēmu, kuras rezultātā pazuduši trīs miljoni eiro, pauž VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis.

Jau ziņojām – VID Finanšu policijas pārvalde, veicot 63 kratīšanas, apturējusi divu savstarpēji saistītu grupējumu darbību. Krāpnieciskās darbības tika veiktas sabiedrībā zināma grāmatvedības un finanšu vadības uzņēmuma aizsegā, kura nosaukumu VID neatklāj.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prasmīgi izveidotā shēma pusotra gada garumā valstij nodarīja vairāk nekā 3 miljonu eiro lielus zaudējumus, tāpēc VID cer, ka šoreiz nodarījumam sekos reāli cietumsodi.

Shēmas pamatā bija grāmatvedības uzņēmums, kas piesedza vairāk nekā 35 uzņēmumu ķēdi un piedāvāja firmām sakārtot dokumentus par neesošiem darījumiem. Otrs atzars rūpējās par kodu kalkulatoriem un zīmogiem. Tikai daži no uzņēmumiem bija reāli. Pārējie – tukšas izkārtnes.

VID darbiniekus uzmanīgu darīja atsevišķu līgumu summas, par kādām pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmums organizēja preču “atgriešanu” no Polijas. VID sarīkoja pārbaudes, bet shēmas autori tām bija labi sagatavoti.

Sākotnēji noziegums netika saskatīts, taču, kad Finanšu policija pamanīja, ka shēmā iesaistītas personas, kas jau iepriekš figurējušas līdzīgos kriminālprocesos, darbinieki tika izsaukti no atvaļinājumiem, un šonedēļ divu dienu laikā tika veiktas 63 kratīšanas un aizturētas deviņas personas.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl