Trīs miljonu izkrāpēji iepriekš bija rūpīgi izpētījuši policijas darba metodes, stāsta Čerņeckis

Komentāri

“Šīs personas bija izanalizējušas darba metodes, ar kādām strādā policija, un lika to lietā. Grāmatveži tika instruēti, kā jārunā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem – kā runāt, kā uzvesties, uz kuriem jautājumiem neatbildēt, bet aizbildināties, lai mākslīgi vilcinātu laiku,” tā, runājot par nodokļu krāpšanās shēmu, kuras rezultātā pazuduši trīs miljoni eiro, pauž VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis.

Jau ziņojām – VID Finanšu policijas pārvalde, veicot 63 kratīšanas, apturējusi divu savstarpēji saistītu grupējumu darbību. Krāpnieciskās darbības tika veiktas sabiedrībā zināma grāmatvedības un finanšu vadības uzņēmuma aizsegā, kura nosaukumu VID neatklāj.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prasmīgi izveidotā shēma pusotra gada garumā valstij nodarīja vairāk nekā 3 miljonu eiro lielus zaudējumus, tāpēc VID cer, ka šoreiz nodarījumam sekos reāli cietumsodi.

Shēmas pamatā bija grāmatvedības uzņēmums, kas piesedza vairāk nekā 35 uzņēmumu ķēdi un piedāvāja firmām sakārtot dokumentus par neesošiem darījumiem. Otrs atzars rūpējās par kodu kalkulatoriem un zīmogiem. Tikai daži no uzņēmumiem bija reāli. Pārējie – tukšas izkārtnes.

VID darbiniekus uzmanīgu darīja atsevišķu līgumu summas, par kādām pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmums organizēja preču “atgriešanu” no Polijas. VID sarīkoja pārbaudes, bet shēmas autori tām bija labi sagatavoti.

Sākotnēji noziegums netika saskatīts, taču, kad Finanšu policija pamanīja, ka shēmā iesaistītas personas, kas jau iepriekš figurējušas līdzīgos kriminālprocesos, darbinieki tika izsaukti no atvaļinājumiem, un šonedēļ divu dienu laikā tika veiktas 63 kratīšanas un aizturētas deviņas personas.

Skaties video!

Lasi vēl