Trīs jaunieši trīs vīna pudeļu dēļ izsit veikala stiklu

Komentāri
Trīs jaunieši trīs vīna pudeļu dēļ izsit veikala stiklu
Valsts policija

No otrdienas uz trešdienu ap pulksten diviem naktī trīs pusaudži – divi puiši un viena meitene – Rīgā, Prūšu ielā, piegāja pie kāda pārtikas veikala un izsita tam stiklu, nozogot trīs vīna pudeles.

Pēc tam nepilngadīgie devās staigāt pa Ķengaragu. Maskavas ielā viņi pamanīja kādu jaunieti, kuram paprasīja cigareti.

Ņemot vērā, ka abi puiši un meitene bijuši maza auguma, uzrunātais jaunietis atbildējis, ka cigareti nedos, jo viņi ir pārāk jauni, lai smēķētu. Tas ļoti sadusmoja abus puišus. Viņi metās virsū nepazīstamajam jaunietim, nodarot miesas bojājumus. Kautiņa laikā viens no puišiem mēģināja triekt vienu no nozagtajām vīna pudelēm pret cietušā galvu. Savukārt minētā meitene stāvēja blakus un notiekošajā nolūkojās.

Cietušajam tika nolaupītas visas vērtīgās personīgās mantas.

Notiekošo bija pamanījis kāds aculiecinieks, kurš izsauca policiju. Notikuma vietā ieradās Speciālo uzdevumu bataljona policisti, kuri netālu no notikuma vietas aizturēja aizdomās turamos 2000. un 2002. gadā dzimušos puišus un 2001. gadā dzimušo meiteni.

Noskaidrots, ka aizturētie puiši jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem, tomēr tolaik abi vēl nebija sasnieguši 14 gadu vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība. Turklāt 2002. gadā dzimušais puisis bija izsludināts meklēšanā kā bezvēsts pazudušais, jo bija aizgājis no kādas internātskolas.

Par laimi, cietušā dzīvībai un veselībai briesmas nedraud.

Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas un 176. panta otrās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā, kā arī par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Lasi vēl