Trīs gājuši bojā, 75 riteņbraucēji ievainoti – pēdējo gadu antirekords

0 Komentāru
Trīs gājuši bojā, 75 riteņbraucēji ievainoti – pēdējo gadu antirekords
Foto: LETA

Ar katru gadu Latvijā aug velobraucēju skaits un likumsakarīgi – arī avārijas un konflikti uz ietvēm un braucamās daļas. Šis gads sācies jau ar trīs velosipēdistu traģisku bojāeju, slimnīcās atrodas desmitiem cietušo, kas no riteņiem krituši, vai braucot savainojuši citus.

Arhitektam Uldim izbrauciens ar velosipēdu mierīgā vakara stundā, klusā Teikas ieliņā beidzās ar attapšanos slimnīcas gultā. Ironiskā kārtā, Uldis vienmēr bijis apzinīgs velobraucējs, un arī liktenīgajā dienā nēsājis zaļo atstarojošo vesti. Tomēr šoreiz tas nepaglāba – divu auto sadursmes rezultātā viens spēkrats notrieca uz ielas stāvošo velosipēdistu, kurš no notikuma vietas trieciena rezultātā tika aizmests vairāku metru attālumā.

Rezultāts – lauztas ribas, kājai līdz muskulim noplēsta āda, un citas traumas.

Šādus un līdzīgus stāstus slimnīcas ārsti dzird diendienā. Reiz ārstam nācies glābt kādu gājēju, kuru notrieca velosipēdists – viņai sadursmes rezultātā lauzts mugurkauls, kas visai droši nozīmē pavadīt atlikušo dzīvi ratiņkrēslā.

Nopietnas sekas – tā mēdz būt invaliditāte uz mūžu. CSDD atzīst, ka ar katru gadu velobraucēju kļūst vairāk, un neizbēgami, konfliktu un avāriju skaits draud tikai palielināties.

Šogad avārijās ievainoti 75 velosipēdisti, bet bojā gājuši – trīs velosipēdisti, kas ir pēdējo gadu antirekords.

0 Komentāru