Komentāri

Ar katru gadu Latvijā aug velobraucēju skaits un likumsakarīgi – arī avārijas un konflikti uz ietvēm un braucamās daļas. Šis gads sācies jau ar trīs velosipēdistu traģisku bojāeju, slimnīcās atrodas desmitiem cietušo, kas no riteņiem krituši, vai braucot savainojuši citus.

Arhitektam Uldim izbrauciens ar velosipēdu mierīgā vakara stundā, klusā Teikas ieliņā beidzās ar attapšanos slimnīcas gultā. Ironiskā kārtā, Uldis vienmēr bijis apzinīgs velobraucējs, un arī liktenīgajā dienā nēsājis zaļo atstarojošo vesti. Tomēr šoreiz tas nepaglāba – divu auto sadursmes rezultātā viens spēkrats notrieca uz ielas stāvošo velosipēdistu, kurš no notikuma vietas trieciena rezultātā tika aizmests vairāku metru attālumā.

Rezultāts – lauztas ribas, kājai līdz muskulim noplēsta āda, un citas traumas.

Šādus un līdzīgus stāstus slimnīcas ārsti dzird diendienā. Reiz ārstam nācies glābt kādu gājēju, kuru notrieca velosipēdists – viņai sadursmes rezultātā lauzts mugurkauls, kas visai droši nozīmē pavadīt atlikušo dzīvi ratiņkrēslā.

Nopietnas sekas – tā mēdz būt invaliditāte uz mūžu. CSDD atzīst, ka ar katru gadu velobraucēju kļūst vairāk, un neizbēgami, konfliktu un avāriju skaits draud tikai palielināties.

Šogad avārijās ievainoti 75 velosipēdisti, bet bojā gājuši – trīs velosipēdisti, kas ir pēdējo gadu antirekords.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl