Trauksme bijušajā rūpnīcā Sarkanais kvadrāts! Atrasts nezināmas izcelsmes pulveris

Komentāri

Bijusī rūpnīca Maskavas ielā, kurā vairāk nekā piecdesmit gadus ražoti gumijas apavi, velosipēdu riepas, kameras un citi gumijas izstrādājumi, nu jau daudzus gadus ir mājvieta desmitiem uzņēmumu. 23. maija rītā ierasto gaisotni rūpnieciskajā teritorijā pārtraucis negaidīts atradums.

Rūpnīcas Kvadrāts teritorijā Ķengaragā atskanējušas sirēnu skaņas. To pavadījumā šeit ieradušies policisti, mediķi un vairākas glābēju ekipāžas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tuvējo biroju un iestāžu darbiniekiem šis atradums vēl pirms operatīvo dienestu ierašanās raisījis pamatotu satraukumu, jo rīta agrumā, sastopoties ar košā pulvera kalniem, nav bijis īsti skaidrs, kas tad tas ir un vai tas nav kaitīgs apkārtējiem.

Lai arī rūpnīca tika slēgta pirms gandrīz divdesmit gadiem, aizdomīgo pulveri vietējie saista ar ražotnes atstāto mantojumu.

Valsts vides dienesta darbinieks apstiprina, ka izbērtais pulveris, vismaz pēc pirmajām aplēsēm, nav kaitīgs apkārtējiem iedzīvotājiem un videi. Tā savākšana un nodošana iznīcināšanai uzticēta glābšanas dienesta vīriem, bet izņemtie paraugi tiks nosūtīti uz ekspertīzi.

Lai arī iespējamo huligānu meklējumos un precīzu lietas apstākļu noskaidrošanā iesaistīti Valsts policijas pārstāvji, visticamāk, nama īpašniekam vai apsaimniekotājiem pēc šā rīta notikumiem tiks izrakstīts prāvs rēķins par operatīvo dienestu darbu.

Video

Lasi vēl