Komentāri
Traģiska nedēļas nogale uz Latvijas autoceļiem
(Foto: LETA)

Nedēļas nogale uz Latvijas autoceļiem izvērsusies traģiska, laupot dzīvību diviem cilvēkiem. Sestdien kopumā Latvijā notikuši 99 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 18 cilvēki.

Kā informēja Valsts policijā (VP), šorīt ap plkst. 9.30 uz šosejas Koknese-Tīnūži divu automašīnu sadursmē gājis bojā vīrietis. Sadursme notikusi starp automašīnām Scania un BMW. Negadījumā bojā gājis BMW vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt vakar ap plkst. 8.00 no rīta Salacgrīvas novada Liepupes pagastā 1968. gadā dzimis kravas automašīnas Man vadītājs uzbrauca gājējam, kurš nomira notikuma vietā. Personību un apstākļus VP noskaidro.

Salacgrīvas novada Lielupes pagastā 1949. gadā dzimis Polijas pilsonis ar kravas automašīnu Man un piekabi Schmitz neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, saslīdējis un iebraucis grāvī. Viņš nogādāts slimnīcā. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta speciāliste Ilze Bukša pastāstīja, ka vīrietis guvis smagu galvas traumu un rokas lūzumu.

Savukārt Rīgā, Kalnciema ielā 41, notikusi sadursme starp automašīnu Ford, kuru vadīja 1965. gadā dzimis vīrietis, un automašīnu Volkswagen Golf, kuru vadīja 1986.gadā dzimusi sieviete. Pēc sadursmes Volkswagen Golf uzbrauca gājējam, kurš ar politraumu nogādāts slimnīcā.

Citviet Rīgā, Maskavas un Taisnās ielas krustojumā, notikusi sadursme starp autobusu Maz, kuru vadīja 1970. gadā dzimis vīrietis, un autobusu Mercedes Benz, kuru vadīja 1945. gadā dzimis vīrietis. Negadījumā cieta pasažieri – 1991. gadā dzimis vīrietis, kurš ar sasitumiem nogādāts slimnīcā, 1952. gadā dzimusi sieviete, kura no hospitalizācijas atteicās, un 1965.gadā dzimis vīrietis, kurš arī no hospitalizācijas atteicās.

Ceļu satiksmes negadījumā sestdien cietusi arī aptuveni divus gadus veca meitene. Baldones novadā automašīna Hyundai nobraukusi no ceļa un apgāzusies, 2013.gadā dzimusī pasažiere negadījumā guva sasitumus.

Tikmēr Bauskas novada Codes pagastā 1992. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu BMW 523, uzsākot apdzīšanas manevru uz slidenas brauktuves, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar apdzenamo automašīnu Alfa Romeo 166. Negadījumā cietusi 1988. gadā dzimusi pasažiere, viņa guvusi galvas sasitumus un smadzeņu satricinājumu.

Kā ziņots, šorīt atsevišķos posmos Vidzemē un daudzviet Latgalē braukšanu apgrūtina autoceļu apledošana, liecina VAS Latvijas Valsts ceļi apkopotā informācija.

Visos reģionos ir īslaicīgi nokrišņi lietus un slapja sniega veidā. Gaisa temperatūra šorīt ir no mīnus 1 līdz plus 5 grādiem. Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi arī dienā vietām gaidāmi nokrišņi slapja sniega un lietus veidā, kas atsevišķos rajonos, galvenokārt austrumos, veicinās apledojuma veidošanos uz autoceļu brauktuvēm.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

Lasi vēl