Traģēdija uz dzelzceļa sliedēm! Bojā gājis vēsturnieks un zinātnieks Indulis Ronis

8 komentāri

Traģisks negadījums vakar vakarā notika uz dzelzceļa sliedēm starp Smārdi un Milzkalni. Vilciens nāvējoši traumējis 73 gadus vecu vīrieti. 

Šodien gar sliežu ceļu tā sauktajā 56. kilometrā, kur agrāk bijusi dzelzceļa stacija, guļ dokumentu kaudzes ar dažādiem svarīgiem parakstiem – sākot ar Valsts prezidentu, Saeimas priekšsēdētāju un dažādiem valstsvīriem, beidzot ar drošības policijas šefa autogrāfu un daudzu citu ietekmīgu un svarīgu cilvēku vārdiem.

Šie dokumenti piederējuši vēsturniekam un zinātniekam Indulim Ronim. Tieši viņš vakar vakarā šeit tumsā izgājis uz sliedēm priekšā pasažieru vilcienam, kas bijis ceļā no Rīgas uz Tukumu. Kā ziņo uzņēmuma Pasažieru vilciens pārstāvis Māris Ozols – pēc mašīnista teiktā notikušais izskatās pēc pašnāvības – vīrietis pēkšņi parādījies uz sliedēm, pagriezies ar seju pret vilcienu un sekojis sitiens.

Šajā posmā apturēta dzelzceļa satiksme, un, tā kā vienā virzienā šeit iet tikai viens sliežu pāris, nākamajam vilcienam nācies uzgaidīt. Savukārt negadījumā iekļuvušā vilciena pasažieri izsēdināti tuvējā stacijā, bet vilciens aizsūtīts uz Rīgu. Vietējie iedzīvotāji saka, – ziņas par nelaimi līdz viņiem atlidojušas ātri. Kādas meitenes vīramāte pat gājusi skatīties un redzējusi drūmu ainu.

Pie sliedēm dzīvojošie saka – notriektais vīrietis viņiem nav zināms. Cilvēki vispār te nav reta parādība, taču pārsvarā visi ir sveši.

Arī iepriekš vilciens uz sliedēm notriecis dzīvas būtnes, – galvenokārt dzīvniekus. Pēdējoreiz cilvēks šeit notriekts pirms aptuveni trim gadiem.

Policija par nāves gadījumu nomaļajā vietā uzsākusi kriminālprocesu, bet izskatās, ka nekā krimināla notikušajā nav, lai arī Indulis Ronis pēdējos gados bija kļuvis atpazīstams ar savu radikālo noskaņojumu pret globalizācijas procesiem un antieiropeisko nostāju.

Visticamāk, dokumentu kalni, kas adresēti dažādām varas iestādēm, bija vīrieša pēdējā cīņa par taisnību viņa izpratnē. Palicis nesadzirdēts un līdz galam nesaprasts Indulis Ronis izvēlējās savu pēdējo ceļu – starp Smārdi un Milzkalni.