Traģēdija Rīgā – ēkas ugunsgrēkā iet bojā 91 gadu vecs sirmgalvis

Komentāri
Traģēdija Rīgā – ēkas ugunsgrēkā iet bojā 91 gadu vecs sirmgalvis
Foto: LETA

Ēkas ugunsgrēkā Rīgā bojā gājis 91 gadu vecs vīrietis un cietusi kāda sirmgalve, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Otrdienas plkst. 17.59 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Brīvības gatvi Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies daudzdzīvokļu ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtajā stāvā deg dzīvoklis 20 m² platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 91 gadu vecs vīrietis, bet cieta apmēram 85 gadus veca sieviete, kura bija saindējusies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēta. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 20.21.

Lai gan kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods, vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās uz 97 kūlas ugunsgrēku dzēšanu, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 144 hektāri. Visticamāk, ka tieši kūlas degšanas dēļ nodega divas dārza mājas Ulbrokā, pirts Alūksnes novadā, saimniecības ēka Limbažu novadā un trīs dārza mājas Rīgā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai! VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju būt piesardzīgiem un nepieļaut kūlas ugunsgrēka izcelšanos, bet gadījumos, ja kūlas ugunsgrēks ir izcēlies, – nekavējoties zvanīt pa tālruni: 112.

Līdztekus pagājušajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, zaru kaudzes, siena ruļļi, celmi, trīs koki, elektrības vadi, sadzīves mantas, gulta, būvmateriāli, meža zemsedze, vieglā automašīna, traktors, ēkas jumts, siltumnīca, divi šķūņi, garāža, septiņas dārza mājas, divas pirtis, saimniecības ēka, divas dzīvojamās mājas, sodrēji divu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 171 izsaukumu – 151 uz ugunsgrēku dzēšanu un astoņi uz glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Lasi vēl