Tokyo City un Kabuki restorānus tur aizdomās par naudas mahinācijām

Komentāri
Tokyo City un Kabuki restorānus tur aizdomās par naudas mahinācijām
Foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policija aizvadītajā nedēļā veikusi kratīšanas divos sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos – suši restorānos Kabuki un Tokyo City, kuri tiek turēti aizdomās kases aparātu datu sagrozīšanā ar mērķi slēpt patiesos uzņēmuma gūtos ienākumus, vēsta portāls pietiek.com.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID norāda, ka nedrīkst sniegt informāciju par konkrētiem nodokļu maksātājiem, taču arī nenoliedz faktu par kratīšanu veikšanu.

Portāla rīcībā esošā informācija liecina, ka restorānos konstatēta gan iejaukšanās kases aparātu darbībā, gan arī citi pārkāpumi. Tokyo City bez attiecīgas atļaujas tiekot nodarbināti uzbeku studenti, kuri strādājot vairāk stundu, nekā atļauts uzturēšanās atļaujā. Neoficiāla informācija liecina, ka saistībā ar abos restorānos konstatēto ierosināti kriminālprocesi. Neviens no restorāniem pārbaužu rezultātā nav slēgts.

“Valsts ieņēmumu dienests saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 22.pantu nedrīkst paust informāciju par konkrētu nodokļu maksātāju, tajā skaitā par tam veiktajiem kontroles pasākumiem,” uzsver VID, taču vienlaikus apstiprina, ka, ņemot vērā līdz šim konstatētos pārkāpumus saistībā ar neatļautu iejaukšanos elektronisko kases aparātu darbībā ar mērķi slēpt patiesos uzņēmuma gūtos ieņēmumus un tādējādi izvairīties no nodokļu nomaksas pilnā apmērā, kā arī citu dienesta rīcībā esošo riska informāciju, VID savas kompetences ietvaros veic un arī turpinās veikt atbilstošus nodokļu kontroles pasākumus.

Tie tiks veikti augsta nodokļu nenomaksas riska nozaru uzņēmumos, tajā skaitā sabiedriskās ēdināšanas nozares uzņēmumos, īpašu uzmanību pievēršot tieši iespējamiem pārkāpumiem, kas saistīti ar ļaunprātīgu iejaukšanos elektroniskajos kases aparātos un sistēmās.

Kabuki restorāna saimnieks ir SIA SVP Partneri. Kompānijas dibināšanas brīdī tā īpašnieki bija Aleksandrs Slobins, Viktors Čevers un Andrejs Čepjolkins. Tagad SVP Partneri restorānu grupā ietilpst septiņi restorāni – Sumo, Kabuki, ēdienu piegāde Kabuki Express, Kabuki Lounge, Shogun, dADa – ar atšķirīgu restorānu koncepciju un cenu segmentu.

Savukārt Tokyo City īpašnieks ir SIA Resto Prime. Kā liecina Firmas.lv informācija, uzņēmums 2014.gadā strādājis ar 1,57 miljonu eiro apgrozījumi, kas ir par 40% mazāk nekā pirms gada. Savukārt uzņēmuma peļņa bijusi 177 195 eiro, kas ir 11% pieaugums, salīdzinot ar 2013.gadu.

Lasi vēl