Komentāri
Tiesātos, kurus atbrīvos pirms termiņa, uzraudzīs elektroniski
(Foto: LETA)

Šogad Latvijā sāks darboties notiesāto elektroniskā uzraudzība kā alternatīva ieslodzījumam.
Nosacīta pirmstermiņa atbrīvošana ar elektronisko uzraudzību Latvijā tiks ieviesta no 1.februāra.

Jaunā kārtība paredz, ka tiesa, izvērtējot jautājumu par nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu no soda izciešanas, var piemērot elektronisko uzraudzību, ņemot vērā to, vai notiesātais piekrīt elektroniskajai uzraudzībai, vai elektroniskās uzraudzības īstenošana ir iespējama notiesātā dzīvesvietā un vai elektroniskās uzraudzības piemērošana veicinās notiesātā iekļaušanos sabiedrībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai īstenotu elektronisko uzraudzību, pie notiesātā ķermeņa piestiprinās elektronisko ierīci, kas ļaus kontrolēt viņa atrašanos noteiktā vietā un laikā.

Tiesa elektronisko uzraudzību varēs noteikt uz laiku no viena līdz 12 mēnešiem.

Lai ieviestu notiesāto elektronisko uzraudzību, parlaments pērn grozīja Krimināllikumu, Kriminālprocesa likumu un citus likumus. Likumu grozījumi reformē nosacītās pirmstermiņa atbrīvošanas sistēmu un rada iespējas notiesātajam ar zemu un vidēju risku sabiedrībai, ja viņš sasniedzis noteiktus resocializācijas rezultātus, tikt atbrīvotam no ieslodzījuma vietas. Notiesātais daļu no soda izcietīs ieslodzījuma vietā, bet daļu soda – stingrā uzraudzībā sabiedrībā, kur noteikt notiesātā atrašanās vietu un pārvietošanos ļaus elektroniskā uzraudzības sistēma, vēsta Saeimas Preses dienestā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl