Tehniska brāķa dēļ ”Imantas pedofila” lietu nāksies skatīt atkārtoti

Pievienot komentāru

Latvijas tiesu sistēmas izslavētais lēnīgums atkal liek sevi manīt. Imantas pedofila tiesas process noritēja salīdzinoši ātri. Tomēr tagad atklājies, ka pirmās instances spriedumā pieļauts tehnisks brāķis, kura dēļ viss process jāsāk no sākuma.

Nauris Pikšteins jeb Imantas pedofils laikā no 2014. gada janvāra seksuāli izmantoja piecas pirmspusaudža vecuma meitenes Imantas mikrorajona apkaimē. Policija viņu notvēra tikai pagājušā gada augustā, pateicoties DNS paraugiem, kas no Pikšteina bija paņemti par kādu pavisam nesaistītu noziegumu – sīku zādzību. Tomēr pēc tam notikumu attīstība bija strauja – mazāk nekā gadu vēlāk Rīgas Kurzemes rajona tiesa Imantas pedofilam piesprieda 25 gadus aiz restēm. Gan viņš, gan viņa advokāts spriedumu pārsūdzēja.

Antons Drēbnieks, zvērināts advokāts:

Ja salīdzina ar citām lietām, kas ir analogas bijušas, un pirmajā instancē valsts apsūdzības uzturētājs lūdza mazāku, tad arī advokāta viedoklis bija, salīdzinot ar citām lietām, ka sods varētu būt mazāks par 20 gadiem.

Rīgas apgabaltiesa Pikšteinam piespriestā soda apjomu gan šodien atstāja negrozītu. Tas gan nenozīmē, ka tas tāds arī paliks. Konstatējot tehnisku brāķi, tiesnese Imantas pedofila lietu nosūtīja atkārtotai izskatīšanai pirmajā instancē. Prokurors gan norādīja, ka no Pikšteina aizstāvja neesot sadzirdējis nekādus jaunus argumentus, tādēļ soda apmēram nevajadzētu mainīties arī pēc atkārtotas izskatīšanas.

Jāpiebilst, ka pirmajā tiesas instancē prokurors Pikšteinu bija lūdzis sodīt ar tikai 20 gadu cietumsodu, bet tiesa bija bargāka, piemērojot viņam 25 gadus, kā arī naudas sodu un probāciju.

Lasi vēl