Tauta prasa bargus sodus zagļiem, bet tiesa lemj citādāk… Kā tā?

Pievienot komentāru
Tauta prasa bargus sodus zagļiem, bet tiesa lemj citādāk… Kā tā?
LETA

Tauta prasa bargus sodus zagļiem, bet tiesa lemj pilnīgi citādi. Kāpēc policisti zagļus var noķert, bet nevar nosūtīt uz cietumu?

Situācija šāda – policisti nesen notvēra divus dzīvokļa apzadzējus. It kā nekas īpašs – tādus gadā noķer daudz, un zādzības no dzīvokļiem notiek bieži. Svarīgāk ir tas, ka cietušais – dzīvokļa īpašnieks – var palikt bez cerētā gandarījuma. Proti, pēc zādzības piedzīvošanas ikviens cer, ka vainīgais tiks atrasts un saņems sodu, taču sods, vismaz tāds, kā cerēts, mēdz izpalikt. Raidījums Degpunktā aptaujāja Imantas iedzīvotājus. Vaicāja – cik ilgi zaglim jāsēž cietumā? Daudzi aptaujātie iedzīvotāji saka, – kādus piecus gadus vismaz.

Taču realitāte mēdz atšķirties no iedzīvotāju gaidām – viens no nesen noķertajiem zagļiem nupat ir iznācis no cietuma, kur par līdzīgiem noziegumiem pavadījis krietni mazāku laiku nekā cilvēku piesauktie pieci gadi. Policistiem tagad jālauza galvas un jādomā – kā nepalikt par muļķiem un nepalaist aizturētos brīvībā.

Neoficiāla raidījuma Degpunktā rīcībā esošā informācija liecina, ka tam visam pamatā esot “vienkārša sarunāšana” – cietumi ir pārpildīti, tajos nav vietas, līdz ar to ir palūgts apcietināt un apcietināt uz ilgu laiku tikai sabiedrībai bīstamos ļaudis. Sēž, proti, slepkavas un pedofili, pārējie staigā brīvībā.

Foto

Video