Taksisti par aizmirstām mantām izspiež naudu

2 komentāri
Taksisti par aizmirstām mantām izspiež naudu
(Foto: LETA)

Braucot no viena nakts kluba uz citu, Ieva pat nevarēja iedomāties, ka šis brauciens viņai izmaksās teju 600 eiro – 10 eiro par ceļu un piektās sērijas iPhone mobilais tālrunis, kas maksā ap ~550 eiro.

”Izkāpjot ārā no taksometra, es aizmirsu savu telefonu. To es konstatēju ieejot koijotos, un pēc minūtēm 3-4 zvanīju uz savu telefonu, bet tas jau bija izslēgts,” stāsta Ieva Irbe, kura uzskata, ka taksists nozadzis tālruni.

Ievas draugi uzgājuši citu Jūrmala Taxi spēkratu un citu šoferi. Uzzinājuši tālruņa numuru, nākamajā rītā zvanījuši viņam. Kā norāda Ieva, šis – cits – šoferis zinājis par nozaudēto telefonu, un ar saviem kolēģiem nolēmis izspiest no Ievas naudu. ”Viņi pateica, ka vēlas 150 eiro pa telefonu, jo tas, redz, esot jaunais iPhone. Es uzskatu, ka tā ir manta.. kāda izpirkuma nauda? Es biju gatava un teicu viņiem, ka varu samaksāt 50 eiro, jo, protams, pati aizmirsu un pati vainīga, bet 150 eiro par man piederošu mantu  – tas ir par daudz,” uzskata Ieva.

Policija neizrāda iniciatīvu izmeklēt lietu

Pēc sarunas ar negodprātīgajiem taksistiem, Ieva devās uz policiju, lai atrisinātu situāciju. Varētu domāt, ka likumsargi darīja visu, lai Ieva atgūtu savu telefonu, taču nē – policija atteicās ierosināt krimināllietu un izmeklēt radušos situāciju.

Izrādās likuma sargiem ir sava versija par notikušo. Valts policijas Rīgas centra iecirkņa pārstāvis Jānis Skraucis norāda, ka informācija, ko Ieva sniegusi policijai un Bez tabu, atšķiras. ”Iesniegumā viņa rakstīja, ka ir gatava piedāvāt atlīdzību par to, lai viņai telefonu atgriež. Viņa arī norādīja, ka taksists arī paprasīja 150 eiro, lai pameklētu telefonu, nevis to atdotu. Tāpēc runāt par kādu darījumu vai izkrāpšanu mēs nevaram,” skaidro Skraucis.

Taksists: telefonu atgūt bija iespējams

Bez tabu liekas aizdomīgi, ka nozaudētais telefons tika izslēgts acumirklī, tāpēc tiek zvanīts taksometra vadītājam, ar nolūku noskaidrot, vai viņš ”nepiesedz” savu kolēģi. ”Bija sekojoša situācija – viss bija pavisam citādi. Telefonu neatrada. To gribēja atrast, bet, kad lūdzām atlīdzību (150 eiro apmērā – red.) par palīdzības sniegšanu, meitene teica, ka var iedot tikai 40 eiro. Par to neviens pat pirkstu nepakustinās. Telefonu atgūt bija iespējams,” norāda Jūrmala Taxi pārstāvis.

Telefonu atgūt bija iespējams – šī ir būtiska frāze. Ja arī Jūrmala Taxi šoferi nav piesavinājušies telefonu, viņi varēja noskaidrot, kurš brauca pēc Ievas, nevis tērēt laiku, lai piedzītu kompensāciju par palīdzību. Firmas vadība gan apstiprina – ja manta tiek pazaudēta, tad tiekot palīdzēts mantu atgūt.

Tas vai taksisti tiešām ir godīgi un atdod atstātās mantas, Bez tabu dodas lauku pētījumā – Diena ar taksometru.

Bez tabu dodas pētīt taksistu godaprātu

Dodoties no rīta uz darbu, pirmā taksometru firma, ko Bez tabu izmanto, ir Alviksa, un uz priekšējā sēdekļa tiek atstāts telefons. Pēc 7 stundām tā arī neviens nav zvanījis, ka atrasts telefons.  Bez tabu zvana uz uzņēmumu un tikai pēc pašu iniciatīvas telefons tiek atgūts.

Otra taksometru kompānija, kas piedalās eksperimentā ir Jūrmala Taxi – taksometru kompānija, ar kuru brauca Ieva. Arī šoreiz uz priekšējā sēdekļa tiek atstāts telefons. Pēc nakts Bez tabu žurnālistam tā arī nav piezvanīts un piedāvāts atdot telefonu. Bez tabu zvana konkrētajam taksistam, viņš sola pēc stundas atzvanīt, bet tas nenotiek.

Visbeidzot trešais takšu uzņēmums, kas piedalās eksperimentā ir Riga Taxi, un uz priekšējā sēdekļa tiek atstāta nauda. Neviens neatzvana un atdot pazaudēto naudu nepiedāvā.

Kāds ir eksperimenta secinājums – noder atcerēties jebkādu informāciju par taksometru. Gadījumā, ja kaut ko aizmirsīsiet taksometrā, tad vismaz zināsiet kur meklēt.

2 komentāri