Taksisti ķīvējas par labākājam vietām; aizdomas par taksistu ”mafiju” Vecrīgā

0 Komentāru
Taksisti ķīvējas par labākājam vietām; aizdomas par taksistu ”mafiju” Vecrīgā
()

Lai arī ziņas par taksistu konfliktiem jeb tā sauktajiem takšu kariem pēdējā laikā pieklusušas, agrā svētdienas rītā kļuvām par lieciniekiem tam, ka patiesībā ķīviņi turpinās un vīri, sargājot, viņuprāt, ienesīgākās vietas, ir gatavi uz visu. Mūsu nākamajā sižetā redzēsit skaidru pierādījumu tam, ka takšu kari joprojām ir vecpilsētas ikdiena!

Pagājušajās brīvdienās Degpunktā kopā ar Rīgas pašvaldības policistiem dodas vecpilsētas ielās. Likumsargu uzdevums šajā vakarā ir pārbaudīt taksistus un to, kā viņi ievēro likumus un noteikums. Lai arī reida sākumā, šķiet, ka viss ir kārtībā ap četriem no rīta, kļūstam par aculieciniekiem kārtējai ”takšu karu” epizodei.

Kāds Baltic Taxi šoferītis nostājies vietā, kuru par savu sauc vairāku taksistu kompānija. Jau iztālēm ir redzams, ka citi šoferi nemaz nepriecājas šajā vietā redzēt konkurentus, tādēļ nolemjam kādu mirkli pavērot šo situāciju. Pāris minūšu laikā ielas malā stāvošo zaļo taksi ielenc vairāki auto.

Lai arī likumsargi notikuma vietā ierodas dažu sekunžu laikā, iespējamajam dūrējam izdodas aizlaisties, bet sašutušie taksisti, kuri tikai pirms mirkļa vēl devās pārmācīt konkurentu, nonāk policistu aplenkumā. Pēc brīža saņemam ziņu, ka arī iespējamo dūrēju ir izdevies notvert. Pusmūža kungs tiek panākts nākamajā šķērsielā un jau pēc brīža tiek iesēdināts policijas “busiņā”.

Kā vēlāk atklāj Baltic Taxi darbinieks, konkurentu uzbrukums noticis brīdi, kad viņš gaidījis kādu klientu.

Agrajā rīta stundā notikuma vietā mums izdodas aprunāties arī kādu sirmu vīru, kurš Kungu ielā ieradās tikai acumirkli pēc konflikta. Viņš visaktīvāk iesaistās diskusijās ar policistiem un dara visu, lai aizstāvētu aizturētos kolēģus. Neviļus rodas sajūta, ka viņš ir aizturēto boss vai tāds kā aizbildnis. Uzklausot viņa stāstu, var noprast, ka ikviens no šiem taksistiem tik tiešām domā, ka viņam pieder daļa šīs stāvvietas. Tas pats attiecas uz nelegālajās cīņas izmantotajiem līdzekļiem – vīri aizstāvot savu peļņas avotu un esot gatavi darīt visu, lai šeit nestrādātu konkurenti.

Lai arī pēc skaļā 2013. gada jūlijā fiksētā gadījuma, kad taksistu cīņu krustugunīs iekļuva taksometrs, kurā sēdēja ministrs un vairākas deputātes, tika skandināti solījumi par šā biznesa sakārtošanu, pagaidām izskatās, ka viss beidzies vien ar runām, un, lai arī Valsts policijas darbiniekiem izdevās aizturēt dažus šajās cīņas iesaistītos, ierindas taksisti un viņu klienti joprojām nedrīkst zaudēt modrību vecpilsētā – takšu kari pilnīgi noteikti ir šīs pilsētas ikdiena.

0 Komentāru