Komentāri
Speciāli izveidotās slēptuvēs pāri robežai cenšas pārvest vairāk nekā miljonu nelegālo cigarešu
FOTO: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu Latvijā ievest kopumā 1 046 000 kontrabandas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas un Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas divos kravas transportlīdzekļos speciāli izveidotās slēptuvēs.

Sestdien, 2015. gada 27. jūnijā, Silenes muitas kontroles punkta amatpersonas, veicot no Baltkrievijas Republikas iebraukušas kravas automašīnas SCANIA skenēšanu, kravas konteinera konstrukcijā konstatēja slēptuvi. Uz aizdomu pamata, ka iespējama nelikumīga akcīzes preču pārvietošana pāri Latvijas Republikas robežai, izmantojot kravas konteinera konstrukcijā izveidoto slēptuvi, transportlīdzeklis tika novirzīts padziļinātas fiziskās kontroles veikšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārbaudes gaitā tika atklāts, ka kravas konteinerā izveidota dubultā siena, kuru daļēji demontējot, tika konstatētas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemti 609 200 gab. cigarešu Fest un 200 000 gab. cigarešu Minsk ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām un 80 000 cigarešu Winston ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām; kopā – 889 200 cigarešu.

Svētdien, 2015. gada 28. jūnijā, veicot kravas automašīnas DAF kontroli, Silenes muitas kontroles punkta amatpersonas tās puspiekabē konstatēja dubulto sienu, aiz kuras tika slēptas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Padziļinātās muitas kontroles rezultātā tika izņemti 150 000 gab. cigarešu Fest un 6800 gab. cigarešu Winston; kopā – 156 800 gab. cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par abiem konstatētajiem muitas noteikumu pārkāpumiem saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu ir uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

Lietu materiāli nodoti VID Muitas policijas pārvaldei. 2015. gada 27. jūnijā un 28. jūnijā VID Muitas policijas pārvaldē par minētajiem faktiem uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 190. panta pirmās daļas par muitošanai pakļauto preču – 156 800 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām – kontrabandu, ar ko radīts būtisks kaitējums, un Krimināllikuma 190.panta trešās daļas par muitošanai pakļauto preču – 889 200 cigarešu ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes markām – kontrabandu lielā apmērā. Kriminālprocesu ietvaros aizturētas divas personas, kuras atzītas par aizdomās turētām, un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Izņemtās cigaretes tiks nodotas Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrai iznīcināšanai.

Pirmstiesas izmeklēšanas turpinās, plašāka informācija izmeklēšanas interesēs šobrīd netiek sniegta.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl