Spaisa sērga mazināta, taču arvien vairāk Latvijā pīpē un audzē “zālīti”

1 komentārs
Spaisa sērga mazināta, taču arvien vairāk Latvijā pīpē un audzē “zālīti”
LETA

Kopš spaisa kriminalizēšanas šo psihotropo vielu lietošana ir gājusi mazumā, taču strauji pieaugusi aizraušanās ar kādu citu nelegālu apreibinošu vielu – marihuānu. Zālīti pīpē aizvien vairāk jauniešu, vēsta TV3 Ziņas.

Fakts, ka pieaug marihuānas audzēšana pašpatēriņam un nelegālai izplatīšanai, akcentēts Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas gadskārtējā pārskatā Saeimai par Latvijas nacionālo drošību.

Pieprasījums pēc marihuānas šā gada deviņos mēnešos ir audzis par pusi salīdzinājumā ar šo laika periodu pērn, rāda Valsts policijas dati. Līdz ar pieprasījumu kāpusi arī dīleru un audzētāju aktivitāte.

Piemēram, “zālītes” audzēšanai speciāli aprīkotas siltumnīcas tiek atklātas gan apdzīvotās, gan neapdzīvotās telpās. Cilvēki audzē gan pašlietošanai, gan tirdzniecībai, un ražu noziedznieki realizē ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Noteicēji šīs rūpalas pastāvēšanai Latvijā ir organizētā noziedzība.

Līdz ar to šogad marihuāna ir izvirzījusies narkotiku topa pirmajā vietā, uz zemākām pozīcijām nobīdot metamfetamīnu un spaisu.

Policijā ir kategoriski pret šogad daudz apspriesto marihuānas legalizāciju. Likumsargi uzskata, ka arī soda sankcijas par marihuānas izplatīšanu un lietošanu ir adekvāti bargas. Policijas pārstāvji iesaka vairāk strādāt profilaktiski, skaidrojot jauniešiem, kādu postu veselībai nodara marihuānas lietošana.

Kriminālpolicijas šefs akcentē, – narkotiku un ne tikai marihuānas apkarošana, būs policijas viena no prioritātēm arī nākamajā gadā.