Komentāri

Ikviena autobraucēja un garāmgājēja acīs redzams šoks un izbrīns, ieraugot to gruvešu kaudzi, kas palikusi pāri no kādas privātmājas Ķegumā. Liktenis vai laimīga sakritība no sprādziena šai mājā paglābusi divu sieviešu dzīvības.

Blīkšķi aiz loga, krītot sniegam vai ledus gabaliem no jumta, pēdējās dienās izbiedē itin bieži. Tik nevainīgu iemeslu pēkšņam troksnim sētā cerēja ieraudzīt arī Ķeguma iedzīvotāji Priežu ielā. Diemžēl viņu priekšā pavērās neapskaužama aina.

Pirmdienas rītā, stāvot pie divstāvu ēkas gruvešiem, sajūta ir kā skatoties uz leļļu māju, kurai no ārpuses redzams itin viss, kas tajā atrodas. Rotaļu lācis, drēbju skapī iekārtās drēbes, pat taureņi uz violetajām tapetēm vienā no istabām. Arī oficiāli šobrīd jau gūts apstiprinājums, ka lokāla gāzes noplūde ir notikušā iemesls. Vēl tikai jānoskaidro, vai gāzes nonākusi savienojumā ar elektrības dzirksteli, vai atklātu liesmu, piemēram, no iedegtas svecītes.

Foto

Neskarta palikusi viena vienīga istaba, kurā, par laimi, sprādziena brīdī atradusies gan mājas īpašniece Iveta, gan viņas draudzene, kas svētdienas vakarā atnākusi ciemos. Iespējams, tieši tādēļ, ka abas izvēlējās par sarunu vietu mājas stūra istabu, neviena no sievietēm nesajuta gāzes smaku, kas izplatījās mājā. Šobrīd sievietes nogādātas slimnīcā. Kaimiņi novērojuši, ka smagas traumas viņām neesot. Nebrāztas pieres un sūdzības par sāpēm krūtīs.

Redzētais atstājis nopietni iespaidu uz apkārtējo māju iedzīvotājiem. Neviens vien vietējais tagad pārdomā savas mājas apkures ierīču un citu tehniku drošību, lai nekas tamlīdzīgs vairs neatkārtotos. Jāatgādina, ka septembra sākumā gāzes eksplozijā daudzdzīvokļu mājā Alūksnē, Torņa ielā, bez pajumtes palika 15 ģimenes, un vēl joprojām ēku nav izdevies atjaunot, galvenokārt naudas trūkuma dēļ.

Lasi vēl