Komentāri
Šogad pirmais autovadītājs – kukuļdevējs centies atpirkties ar 20 eiro
FOTO: LETA

Vakar 7. janvārī ap pulksten 16:40 Rīgā, Pērnavas ielā Ceļu policijas darbinieki apturēja automašīnu Nissan’, kurai nebija obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Lai izvairītos no administratīvā soda, 1944. gadā dzimušais automašīnas vadītājs policistam deva 20 eiro kukuli.

Par notikušo policijā sākts kriminālprocess par kukuļdošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad šis ir pirmais gadījums Rīgas reģionā, kad pret autovadītāju sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

Rīgas reģionā 2014. gadā pavisam kopā uzsākti 58 kriminālprocesi par kukuļa došanu ceļu policistam. No tiem 56 gadījumos kriminālprocesi uzsākti pret autovadītājiem un vēl divos gadījumos pret velosipēdu vadītājiem. 2014. gadā 27 kriminālprocesi ir nodoti vajāšanai, taču daudzos procesos vēl notiek izmeklēšana.

Atgādinām, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pievērsīsim pastiprinātu uzmanību ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Lasi vēl