Šogad Latvijā atklāti 15 organizētās noziedzības grupējumi

Komentāri
Šogad Latvijā atklāti 15 organizētās noziedzības grupējumi
FOTO: LETA

Šā gada laikā Finanšu policija un Muitas policija atklājušas un pārtraukušas 15 organizētās noziedzības grupējumu darbību. Šādu informāciju sniedz VID ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis.

Viens no vērienīgākajiem ir kriminālprocess, kurā par izvairīšanos no PVN nomaksas vairāk nekā 750 tūkstošu eiro apmērā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju vairāk nekā 3,5 miljonu eiro apmērā, aizdomās tiek turēta virkne vietējo uzņēmumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Komentējot citu lietu, gada sākumā aizturēto hašiša kravu vairāk nekā 10 miljonu vērtībā, Čerņeckis sacīja, ka muitas laboratorija pabeigusi galvenās ekspertīzes, šobrīd vēl turpina DNS un daktiloskopiskās pārbaudes.

Šī bija Latvijas vēsturē lielākā aizturētā narkotiku krava. Vienlaikus Čerņeckis atzina, ka pieaug pasta sūtījumu daudzums, kuros konstatētas narkotikas, bet narkotiku kontrabandā tiek iesaisti Latvijas valsts piederīgie, kurus izmanto kā kurjerus.

Savukārt fiktīvu uzņēmumu dibināšanā par amatpersonām tiek izmantoti ārvalstu iedzīvotāji, kā arī jaunieši, kas neapzinās iespējamās sekas.

Lasi vēl