3 komentāri

Degoša vai jau nodegusi zāle teju vai uz katra stūra – tā ir katra Latvijas pavasara neatņemama sastāvdaļa. Ugunsdzēsēji ļoti gaida pavasara lietavas, savukārt ļaudis spriež, kā pareizāk sodīt dedzinātājus.

Par latviešu sliktākajiem paradumiem ne par velti tiek saukta žēlošanās un kūlas dedzināšana. Ja pirmā nodara kaut kādu ļaunumu tikai pašam vaimanātājam un varbūt arī traucē viņa klausītājus, tad ar sausās zāles dedzināšanu ir krietni vien bēdīgāk. Sadeg ne tikai zāle, bet arī dažāda dzīvā radība, ēkas un reizēm paši dedzinātāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto!

Kamēr daudzi priecājas par silto un saulaino laiku, tikmēr ugunsdzēsēji ļoti gaida lietu, kas varētu veicināt jaunās zāles augšanu. Šogad glābēji dzēsuši jau vairāk nekā 270 kūlas ugunsgrēkus un, ja laikapstākļi paliks nemainīgi, skaitļi varētu pietuvoties pērnā gada bēdīgajai statistikai, kad dzēsti 4187 kūlas ugunsgrēki, 2 cilvēki sadeguši, 6 cietuši, nodegušas 88 ēkas.

Posts ir acīmredzams, taču risinājuma pret šo nacionālo sērgu nav.

Likums paredz, ka par kūlas dedzināšanu var uzlikt naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro. Tiesa – sodīto ir maz, jo dedzinātāji ir jāpieķer pie rokas. Ja zāle aizdedzināta nevis privātmājas pagalmā, bet gan kaut kur nomalē, to būs pavisam grūti izdarīt. Tāpēc visus, kuriem nagi niez dedzināt atliek vien saukt pie prāta.

Savukārt pārējiem ieteikt par dedzinātājiem ziņot policijai, bet par pašiem ugunsgrēkiem – glābējiem, jo šķietami maza uguntiņa īsā brīdī var kļūt par postošu spēku!

Video!

TOP komentāri

 • guncha
 • Aivars .
  0 0 0

  Aivars .

  Paši dedzina paši sadeg ! Tas jau slikti ka sadeg .Tagad tak putni vēl neligzdo ! Vienīgais kam var būt satraukums farmaceitiem .. sadegs ĒRCES un nevarēs pārdod vakcīnu !!!!!
  Un kad valsts vīri paši gribēja dedzināt mežus hektāriem ? Redz tā atjaunosies ... kaut kas ???
 • Erii
  0 0 0

  Erii

  Tikai nevajag! To visi NEDARA! nedz mani vecāki darīja,nedz mēs to darām! LIELĀKUS SODUS! BET ir viens bet.....ne vienmēr vainīgs tas,kam deg! Diemžēl daudziem ir nejauks niķis....ieriebt,atriebt!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl