Komentāri
Šogad aizturēti 87 autovadītāji kukuļdevēji un četri ceļu policisti kukuļņēmēji
FOTO: Valsts policija

Ceļu satiksme ir joma, kurā policijas darbinieki ar iedzīvotājiem ikdienā sastopas visbiežāk, līdz ar to potenciāli pastāv augstāks korupcijas riska līmenis. Tādēļ korupcijas riska izskaušana ceļu satiksmē ir viena no Valsts policijas prioritātēm.

Līdz šā gada 1. jūnijam ceļu uzraudzības jomā kopumā fiksēti 87 kukuļdošanas gadījumi. Tāpat, veicot sistemātisku darbu ar mērķi atklāt policistus, kuri varētu būt saistīti ar koruptīvām darbībām, līdz šā gada 1. jūnijam par kukuļņemšanu aizturēti četri Ceļu policijas darbinieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts policija arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs gan policistiem, kas ņem kukuļus, gan autovadītājiem, kas dod kukuļus. Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem likumā paredzēta kriminālatbildība.

Kukuļa došana valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai citas personas interesēs saskaņā ar Krimināllikuma 323. panta 1. daļu sodāma ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām. Savukārt pēc Krimināllikuma 323. panta 1. daļas par kukuļņemšanu piemērojamais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl