Autovadītāju pārgalvības dēļ šis gads uz ceļiem izvērties asiņains

0 Komentāru
Autovadītāju pārgalvības dēļ šis gads uz ceļiem izvērties asiņains
(Foto: LETA)

Šogad, tā vien šķiet, valda kāda īpaša aura, kas autovadītājiem liek kļūt pārgalvīgākiem un pārgalvīgākiem. Alkohols, ātrums, zināšanu un iemaņu trūkums un vienkārša pārgalvība – tie ir iemesli, kāpēc statistika izvērtusies ļoti melna.

Rīgas reģiona kārtības policijas priekšnieks Ansis Pumpurs šo darba dienu sāka, izlabojot ierakstus savā uz tāfeles izveidotajā tabulā.  Proti – pēc vakardienas traģiskās avārijas Ķekavas pusē, šomēnes bojā gājuši jau trīs autovadītāji un astoņi satiksmes dalībnieki kopumā. Vakar ap septiņiem vakarā kāds šoferis, veicot pārgalvīgu manevru, 10 kilometrus no Ķekavas apļa zaudēja dzīvību.  Šofera automobilis aizķēris kravas mašīnu, un avārijā tika iesaistīts arī kāds furgons. Furgona vadītājs guva traumas, savukārt vieglās automašīnas šoferis, kurš pārgalvīgi apdzina citus spēkratus, zaudēja dzīvību.

Vakardienas miglu Ansis Pumpurs notikušajā nevaino – autovadītājam pašam ir jāizvēlas drošs braukšanas ātrums un droši manevri. Aina uz policijas priekšnieka tāfeles iepriecinošāki nekļūst – šogad melnā statistika turpina pieaugt.

Par asiņaināko mēnesi viennozīmīgi kļuvis marts. Tajā – 14 Rīgas reģionā bojāgājušo cilvēku. Viens gājējs, viens velosipēdists, astoņi pasažieri, četri vadītāji.

Traģiskās avārijas lielākoties visas ir viena otrai līdzīgas. Proti, apstākļi vieni un tie paši, tikai vietas un situācijas mazliet atšķīrās.

Šis jau šobrīd ir tiešām asiņains gads uz valsts ceļiem, un mums vēl priekšā divi tumši mēneši ar slideniem ceļiem! Šos ieteikumus var atkārtot simtiem reižu, cerot, ka mums izdosies izglābt kādu dzīvību – lietojiet atstarotājus, nebrauciet pārgalvīgi, nebrauciet dzērumā un nebrauciet galu galā, ja jums nav tiesību un jūs neprotat braukt! Savukārt pasažieri – nekāpiet mašīnās, kurās pie stūres ir piedzērušies cilvēki vai cilvēki bez autovadītāja apliecības. Autobusa biļete, zvans taksistam vai vienkārši lēmums palikt mājās tādā gadījumā var izglābt jūsu dzīvību!

0 Komentāru