Šoferis izmet no autobusa bērnu ar invaliditāti; mamma šokā!

50 komentāri
Šoferis izmet no autobusa bērnu ar invaliditāti; mamma šokā!

Viesītes pusē kādai četru bērnu mammai piektdienas vakarā dēlu no skolas nācās sagaidīt divu nepazīstamu kungu pavadībā. Šoreiz gan vīriešiem jāsaka paldies, ka bērnam palīdzējuši tikt mājās. Izrādās, viņš izmests no sabiedriskā transporta.

Noteikti kādam no jums ir gadījies nokavēt autobusu un autoostā pavadīt neplānoti ilgu laiku, lai sagaidītu nākamo transportu. Tas noteikti nav patīkami, bet kāds trīspadsmit gadus vecs puisis piedzīvojis vēl nepatīkamākus brīžus, jo uz autobusu paspējis, taču, uzrādot šoferim savu invaliditātes apliecību, no transportlīdzekļa ticis izraidīts.

Zēns ir vājdzirdīgs un jau vairākus gadus uz Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātskolu dodas, izmantojot starppilsētu autobusu pakalpojums. Arī piektdiena nebija izņēmums. Kā jau ierasts, puisēns sākumā devies no Valmieras uz Rīgu, un uzrādītā invaliditātes apliecība šajā autobusā uzskatīta kā gana laba un pieņemama. Tomēr tālāk no lielpilsētas mērot ceļu uz Jēkabpili neizdevās. Zēna mamma ir šokā un neizprot autobusa vadītāja rīcību. Invaliditātes apliecība atjaunota 2015. gada sākumā, un tās derīguma termiņš beigsies tikai 2020. gada beigās. Pat neskatoties uz apliecības vizuālo stāvokli, Marika domā, ka šoferim vajadzētu noprast par bērna dzirdes problēmām, redzot dzirdes aparātus un saklausot runas defektus.

Zēnam autobusā vajadzēja iekāpt plkst. 14.50, lai neilgi pēc pulksten pieciem pievakarē ierastos mājās. Bērnam paveicies, ka notikušo incidentu redzēja apkārtējie un mēģināja viņam palīdzēt, jo, lai cerētu uz atsaucīgāku autobusa šoferi, būtu nepieciešams gaidīt vairākas stundas. Nākamais autobuss no Rīgas atiet 17.05.

Foto

Kā tas varēja notikt?

Jēkabpils autobusu parkā mums skaidro, ka autobusa vadītājs šajā situācijā ir pārbaudījis, vai invaliditātes apliecība atbilst Ministra kabineta noteikumiem. Tā kā uz apliecības redzamā hologramma bija nobružājusies, šoferim nav bijis iespējas simtprocentīgi pārliecināties par tās autentiskumu, un viņš pieņēma lēmumu skolēnu autobusā neuzņemt. Par savu rīcību autobusa vadītājs ir saņēmis rājienu un bērna mātei telefoniski atvainojies.

Video

50 komentāri