Šobrīd populārākais veids, kā Latvijā nogādā narkotikas, ir patiešām pārsteidzošs

Komentāri

Cīņā pret narkotikām, kurā pēdējais raunds gan ar likumiem Saeimā, gan beisbola nūjām iedzīvotāju patruļās notika pret tā dēvēto “spaisu”, izmeklētājiem nākas izmantot jaunas metodes! Šobrīd viens no populārākajiem veidiem, kā tās tiek nogādātas Latvijā ir… pa pastu! 

Dramatisks pieaugums!  – tā varētu raksturot muitnieku pēdējā laikā atklāto narkotiku daudzumu Latvijas Pastā saņemtajos sūtījumos. Pērn tie bija 592 gadījumi jeb 12% no valstī kopumā izņemtajiem vairāk nekā 1000 kilogramiem narkotiku. Par tiem uzsākti kriminālprocesi. Pirms gada 2014. gadā tie bija tikai 67 sūtījumi – matemātiski tas ir gandrīz deviņkārtīgs pieaugums, kas liek meklēt cēloņus šādai nepieredzētai sūtījumu aktivitātei. Šogad divos mēnešos – jau 101 gadījums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katru dienu muita pārbauda visus sūtījumus, kas ienāk no trešajām valstīm, un tie ir apmēram 60-70% no Latvijas Pastā kopumā saņemtajiem sūtījumiem un arī aizdomīgos sūtījumus no Eiropas Savienības valstīm.

Lielbritānijas, Vācijas un visvairāk – Nīderlandes – vēstulēs, pakās un sīkpakās suņi visbiežāk saož ko aizdomīgu. Pārbaudot sūtījumus rentgenaparātā un aizdomu gadījumā tos atverot, var atklāt bagātīgu apreibinošo vielu devu – marihuāna, “ekstazī”, amfetamīnus un dažādu ķīmisko vielu jaunos maisījumus. Mēdz būt arī gadījumi, kad narkotikas atrod interneta sūtījumos.

Jorens Grīntāls, VID Muitas kontroles punktu pārstāvis:

Sūtījumos šīs ievietotās vielas tiek slēptas dažādos priekšmetos, dažādos apģērba gabalos, piemēram, mēs esam konstatējuši, – arī apavos ir slēptas šīs vielas. Jakās aiz oderēm ir slēptas šīs vielas. Attiecīgi specifiski iepakotas – folijā, plastikāta maisiņos, kas attiecīgi nelaiž gaisu cauri. Tiek slēpts ar dažādām smaržām – piemēram, kafijas smarža, tiek piebērtas dažādas citas vielas, droši vien ar mērķi, lai nevarētu suņi atrast, lai noslēptu šo aromātu.

Tomēr suņu oža ir nekļūdīga. Arī mēģinājumi paslēpt šīs vielas katlos ar dubultajiem dibeniem un vakuumā ir izrādījušies neveiksmīgi. Narkotiku ieplūšanu valstī, izmantojot privātus sūtījumus vai interneta pasūtījumus, pasta speciālisti skaidro ar drošības sajūtu – vainīgo grūtāk atrast.

Nelegālo vielu sūtītāji pārsvarā ir ārzemnieki. Savukārt kā saņēmējus norāda dažādas adreses – dzīvokļus, mājas, arī pasta filiāles, kur saņēmējam jāierodas. Pārsvarā saņēmēji ar šīm adresēm nav juridiski saistīti, taču viņiem ir iespēja tām piekļūt. Piemēram, atklāts gadījums, kad septiņpadsmit gadus vecs jaunietis vasarā pasūtījis narkotikas uz vecāsmātes dzīvokli, kas tobrīd atradās laukos.

Foto:

vlcsnap-error020 vlcsnap-error201 vlcsnap-error595 vlcsnap-error534 vlcsnap-error718 vlcsnap-error378 vlcsnap-error001 vlcsnap-error514 vlcsnap-error235

Skaties video!

Lasi vēl