Šlesers uzskata, ka KNAB oligarhu lieta ir izgāzusies

1 komentārs
Šlesers uzskata, ka KNAB oligarhu lieta ir izgāzusies
Foto: F64

Jaunumi tā dēvētajā oligarhu krimināllietā. Pirms četriem gadiem skaļi sāktajā, bet vēlāk pieklusušajā izmeklēšanā parādījies pirmais publiski zināmais aizdomās turamais – tas ir Ainārs Šlesers. To otrdien preses konferencē paziņoja Šlesers. Tikmēr tiesībsargājošās iestādes lietas virzību joprojām nekomentē.

2011. gada maijā valsti pāršalca ziņas par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vērienīgajām kratīšanām uzņēmumos un īpašumos, kas saistīti ar trim par oligarhiem dēvētajiem politiķiem – Aināru Šleseru, Andri Šķēli un Aivaru Lembergu. KNAB skaidroja, ka kopumā 42 kratīšanas veiktas kriminālprocesa ietvaros, kas sākts par 11 personu iespējamām noziedzīgajām darbībām. Savukārt pēc Saeimas lēmuma neļaut veikt kratīšanu toreizējā deputāta Šlesera dzīvesvietā Valsts prezidents Valdis Zatlers rosināja Saeimas atlaišanu.

Tomēr pēc tam vērienīgā oligarhu lieta pieklusa. Šodien par pavērsienu šajā četrus gadus ilgajā izmeklēšanā žurnālistiem pavēstīja Šlesers. Viņš preses konferenci bija sarīkojis zīmīgā vietā – viesnīcā Rīdzene, kurā oligarhu lietas ietvaros KNAB veica viņa sarunu noklausīšanos.

Šleseram oligarhu lietā piemērots aizdomās turamā statuss. Ekspoltiķis gan atteicās atklāt, par ko tieši KNAB viņu tur aizdomās. Bijušais politiķis vienlaikus uzskata, ka oligarhu lieta ir izgāzusies, jo, pēc viņa teiktā, tagad KNAB Šleseram inkriminē maznozīmīgus nodarījumus. Arī tajos viņš vainu neatzīst.

Tikmēr KNAB lietu šodien komentēt atteicās. Iepriekš biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenovs izteicies, ka oligarhu lieta prokuratūrā varētu nonākt šogad. Tikmēr Šlesers saistībā ar šo izmeklēšanu nolēmis vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā pret Latvijas valsti, lai no tās piedzītu miljonus, ko pēc tam ziedot labdarībai.

Skaties video: