Slēptās kameras video: Ādažu krogā alkoholu tirgo nepilngadīgais…

Komentāri

Darbinieki bez darba līgumiem, beigusies lente kasesaparātā un nepilngadīgais pie alus kausa – šie visi pārkāpumi fiksēti Ādažos, pārbaudot kādu tirdzniecības vietu.

Ādažu iedzīvotājus jau kādu laiku satrauca kāda iestāde pilsētas nomalē – runā, ka tur alkoholu varot nopirkt gandrīz ikviens, jo uzrādīt pasi nevienam neprasa. Šādas ziņas pusaudžu vidū izplatās ātri, un tieši tāpēc, patiktu tas pašiem jauniešiem vai nē, tiek gādāts, lai tāda tirgošanās nebūtu ilga. Šodien bija tā diena, kad aizdomas vajadzēja pārbaudīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Interesējoties par konkrēto iestādi, policistiem radās aizdomas, ka tas nav vienīgais pārkāpums, kas tur tiek veikts. Līdz ar cilvēkiem formastērpos uz turieni devās arī darba inspekcija, kā varēja noprast – ne pirmo reizi.

Kamēr visi pārējie pagaida drošā attālumā, tikmēr pusaudzis, kuram ir 17 gadu, kopā ar pašvaldības policijas darbinieku dodas iekšā krogā. Neliela saruna par to, kur ērtāk apsēsties un puisis pasūta alu… Tālāk jau viss kā parasti šādās situācijās – iestādi drīz piepilda cilvēki formastērpos ar dienesta apliecībām rokās.

Vietas īpašnieks nav uz vietas, taču turpat ar aiz bāra letes sastapto jaunieti, kurš, visticamāk, ir nepilngadīgs, izvēršas šāds dialogs:

– Es varu iedot telefona numuru, piezvaniet viņam! Es te nestrādāju, atnācu vienkārši palīdzēt. Man tādu nav diemžēl.
– Jūs pārdevāt puikam alu?
– Jā.
– Kāpēc?
– Man palūdza, es ielēju.
– Jūs taču te nestrādājat, pareizi? Vienkārši ielējāt?
– Jā.
– Nesapratāt, cik viņam ir gadu?
– Izskatās, ka vairāk nekā 21.

Jaunieša seju jums nevaram parādīt, to nevēlējās ne viņš, ne viņa vecāki, taču aizdomas, ka viņš nav pilngadīgs, droši vien rastos ikvienam. Tad, kad policisti sāk noformēt papīrus par šo pārkāpumu, sakot, ka sods draud gan šim vīrietim, gan viņa darba devējam, tikmēr darba inspekcija sāk noskaidrot, ko tad īsti šeit dara gan viņš, gan sieviete, kura atrodas virtuvē. Darba līgumu nav abiem.

Video

Lasi vēl