Skumja tendence – vardarbība pret bērniem Latvijā pieaug

1 komentārs
Skumja tendence – vardarbība pret bērniem Latvijā pieaug
LETA

Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa norāda: šogad sastādīti 90 protokoli par vardarbību pret bērniem. Tas ir daudz – 2013. gadā tādu bijis 25.

Nodaļas darbinieki pārbauda visus gadījumus par vardarbību pret bērnu un bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Diemžēl šādu gadījumu statistikai ir tendence augt – ja 2013.gadā par vardarbību pret bērnu sastādīto protokolu skaits bija 25, tad pērn tas bija izaudzis jau līdz 89, bet šogad – jau līdz 90 protokoliem.

Konstatējot, ka bērns atrodas dzīvībai un veselībai bīstamos apstākļos, bērns tiek šķirts no ģimenes. Bērnu šķiršanu un nogādāšanu drošā vidē galvenokārt veic pārvalžu darbinieki, kuri izbrauc uz izsaukumiem.

Ja viens vecāks reibumā, tad tiek nogādāts drošā vidē pie otra vecāka. Visi materiāli tiek nosūtītu uz nodaļu, kas turpina darbu ar ģimeni. Šogad vien jau no ģimenes šķirti 56 bērni, un drošā vietā nogādāti 155 bērni.

2016.gadā nodaļa ir nosūtījusi 326 materiālus Rīgas sociālajam dienestam un 178 materiālus Rīgas bāriņtiesai par bērnu tiesību pārkāpumiem un nelabvēlīgiem apstākļiem ģimenē.
Izglītojoši pasākumi skolās

Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai jau ir desmit gadu, un tā darbojas ar mērķi samazināt likumpārkāpumus un to veicinošos faktorus bērnu un jauniešu vidē. Lai mērķi sasniegtu, nodaļas darbinieki organizē un realizē profilaktiski izglītojošus pasākumus izglītības iestādēs, dienas centros, ārpusģimenes un aprūpes iestādēs, kā arī publisko pasākumu laikā.

Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas organizētās izglītojošās lekcijas Rīgas izglītības iestādēs notiek regulāri, gadā tie ir vairāk nekā tūkstotis izglītojošo pasākumu mācību iestādēs, turklāt vidēji divas – trīs reizes mēnesī pašvaldības policija piedalās publiskos pasākumos, kur viena pasākuma laikā RPP informatīvo stendu apmeklē vidēji 200 – 300 apmeklētāji.

Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļā ir 30 darbinieki, tajā “strādā” arī RPP talismans – policijas palīgs un bērnu draugs suns Rotto.

Izglītojošo pasākumu tēmas ir cieši saistītas un tiek izvēlētas saskaņā ar aktualitāti likumpārkāpumu un drošības jomā. Pasākumi aptver visas vecuma grupas un dažādas apmācību metodes- spēles, diskusijas, lekcijas, filmas, sportošana kopā ar skolēniem un vecākiem.

Viena no nesen izstrādātajām jaunajām prezentācijām, kas domātas vidusskolniekiem, ir par cilvēktirdzniecības novēršanu. Tā sniedz informāciju par cilvēktirdzniecības formām, riskiem un kā izvairīties no iespējas kļūt par cilvēktirdzniecības upuri. Šajā mācību gadā īpaša uzmanība tiks pievērsta šai tēmai. Īpaši tiks uzrunātas vakarskolas, 9.klašu internātskolas, speciālās skolas.

TOP komentāri

  • gita
    +2 +2 0

    gita

    Nabadzība un degradācija arī aug...un tas ir savā starpā saistīts...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl