Skaudri un patiesi: ukraiņu bērni Latvijā stāsta par karadarbību dzimtenē

Komentāri

Latvija ir ļoti skaista valsts, kurā visi dzīvo draudzīgi –  tā par mūsu zemi izsakās bērni, kuru dzimtenē notiek karadarbība. Latvijas ģimenēs šobrīd dzīvo 15 Ukrainas karadarbībā cietušie bērni.

Projekts No ģimenes līdz ģimenei piedāvā karadarbībā cietušiem bērniem no Ukrainas uz laiku padzīvot Latvijas ģimenēs. Šo bērnu dzimtenē joprojām skan šāvieni, un viņi no karadarbības ir cietuši tiešā veidā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šobrīd mājās viss ir mierīgi, bet kādus 40 kilometrus no mums šauj, un tur ir arī kritušie. Arī pie mums notika karadarbība, un es visu to redzēju, dzirdēju, kā virs galvas lido lādiņi,” tā stāsta mazais Nikolajs no Ukrainas.

“Pilsētu, kurā es dzīvoju, ir ieņēmuši kaujinieki, un, lai tur iebrauktu, ir vajadzīgas caurlaides, bet tās ir grūti dabūt,” tā par savu dzimteni stāsta Marks.

Ģimenēs, kuras bērnus uzņem, par notikumiem Ukrainā ar pašiem bērniem nerunā, – tas tāpēc, lai kaut nedaudz ļautu viņiem aizmirst notikumus dzimtenē. Tagad, uzturoties šeit vairākas nedēļas, bērni ir atguvušies.

Foto:

“Viņa ir kaut ko stāstījusi, bet paši nejautājam par notikumiem Ukrainā. Kāda jēga traumēt mazu bērnu? Mūsu uzdevums ir nodrošināt drošu vidi, lai viņa justos labi un atpūstos,” tā stāsta Olīvija, kas ģimenē uzņēmusi bērnu no Ukrainas.

Skaties video un uzzini vairāk!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl