Skaudri un patiesi: ukraiņu bērni Latvijā stāsta par karadarbību dzimtenē

Komentāri

Latvija ir ļoti skaista valsts, kurā visi dzīvo draudzīgi –  tā par mūsu zemi izsakās bērni, kuru dzimtenē notiek karadarbība. Latvijas ģimenēs šobrīd dzīvo 15 Ukrainas karadarbībā cietušie bērni.

Projekts No ģimenes līdz ģimenei piedāvā karadarbībā cietušiem bērniem no Ukrainas uz laiku padzīvot Latvijas ģimenēs. Šo bērnu dzimtenē joprojām skan šāvieni, un viņi no karadarbības ir cietuši tiešā veidā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šobrīd mājās viss ir mierīgi, bet kādus 40 kilometrus no mums šauj, un tur ir arī kritušie. Arī pie mums notika karadarbība, un es visu to redzēju, dzirdēju, kā virs galvas lido lādiņi,” tā stāsta mazais Nikolajs no Ukrainas.

“Pilsētu, kurā es dzīvoju, ir ieņēmuši kaujinieki, un, lai tur iebrauktu, ir vajadzīgas caurlaides, bet tās ir grūti dabūt,” tā par savu dzimteni stāsta Marks.

Ģimenēs, kuras bērnus uzņem, par notikumiem Ukrainā ar pašiem bērniem nerunā, – tas tāpēc, lai kaut nedaudz ļautu viņiem aizmirst notikumus dzimtenē. Tagad, uzturoties šeit vairākas nedēļas, bērni ir atguvušies.

Foto:

“Viņa ir kaut ko stāstījusi, bet paši nejautājam par notikumiem Ukrainā. Kāda jēga traumēt mazu bērnu? Mūsu uzdevums ir nodrošināt drošu vidi, lai viņa justos labi un atpūstos,” tā stāsta Olīvija, kas ģimenē uzņēmusi bērnu no Ukrainas.

Skaties video un uzzini vairāk!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl