Skaudri un patiesi: ukraiņu bērni Latvijā stāsta par karadarbību dzimtenē

Pievienot komentāru
Skaudri un patiesi: ukraiņu bērni Latvijā stāsta par karadarbību dzimtenē
Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvija ir ļoti skaista valsts, kurā visi dzīvo draudzīgi –  tā par mūsu zemi izsakās bērni, kuru dzimtenē notiek karadarbība. Latvijas ģimenēs šobrīd dzīvo 15 Ukrainas karadarbībā cietušie bērni.

Projekts No ģimenes līdz ģimenei piedāvā karadarbībā cietušiem bērniem no Ukrainas uz laiku padzīvot Latvijas ģimenēs. Šo bērnu dzimtenē joprojām skan šāvieni, un viņi no karadarbības ir cietuši tiešā veidā.

“Šobrīd mājās viss ir mierīgi, bet kādus 40 kilometrus no mums šauj, un tur ir arī kritušie. Arī pie mums notika karadarbība, un es visu to redzēju, dzirdēju, kā virs galvas lido lādiņi,” tā stāsta mazais Nikolajs no Ukrainas.

“Pilsētu, kurā es dzīvoju, ir ieņēmuši kaujinieki, un, lai tur iebrauktu, ir vajadzīgas caurlaides, bet tās ir grūti dabūt,” tā par savu dzimteni stāsta Marks.

Ģimenēs, kuras bērnus uzņem, par notikumiem Ukrainā ar pašiem bērniem nerunā, – tas tāpēc, lai kaut nedaudz ļautu viņiem aizmirst notikumus dzimtenē. Tagad, uzturoties šeit vairākas nedēļas, bērni ir atguvušies.

Foto:

“Viņa ir kaut ko stāstījusi, bet paši nejautājam par notikumiem Ukrainā. Kāda jēga traumēt mazu bērnu? Mūsu uzdevums ir nodrošināt drošu vidi, lai viņa justos labi un atpūstos,” tā stāsta Olīvija, kas ģimenē uzņēmusi bērnu no Ukrainas.

Skaties video un uzzini vairāk!