Skaudri un patiesi: ukraiņu bērni Latvijā stāsta par karadarbību dzimtenē

Komentāri

Latvija ir ļoti skaista valsts, kurā visi dzīvo draudzīgi –  tā par mūsu zemi izsakās bērni, kuru dzimtenē notiek karadarbība. Latvijas ģimenēs šobrīd dzīvo 15 Ukrainas karadarbībā cietušie bērni.

Projekts No ģimenes līdz ģimenei piedāvā karadarbībā cietušiem bērniem no Ukrainas uz laiku padzīvot Latvijas ģimenēs. Šo bērnu dzimtenē joprojām skan šāvieni, un viņi no karadarbības ir cietuši tiešā veidā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šobrīd mājās viss ir mierīgi, bet kādus 40 kilometrus no mums šauj, un tur ir arī kritušie. Arī pie mums notika karadarbība, un es visu to redzēju, dzirdēju, kā virs galvas lido lādiņi,” tā stāsta mazais Nikolajs no Ukrainas.

“Pilsētu, kurā es dzīvoju, ir ieņēmuši kaujinieki, un, lai tur iebrauktu, ir vajadzīgas caurlaides, bet tās ir grūti dabūt,” tā par savu dzimteni stāsta Marks.

Ģimenēs, kuras bērnus uzņem, par notikumiem Ukrainā ar pašiem bērniem nerunā, – tas tāpēc, lai kaut nedaudz ļautu viņiem aizmirst notikumus dzimtenē. Tagad, uzturoties šeit vairākas nedēļas, bērni ir atguvušies.

Foto:

“Viņa ir kaut ko stāstījusi, bet paši nejautājam par notikumiem Ukrainā. Kāda jēga traumēt mazu bērnu? Mūsu uzdevums ir nodrošināt drošu vidi, lai viņa justos labi un atpūstos,” tā stāsta Olīvija, kas ģimenē uzņēmusi bērnu no Ukrainas.

Skaties video un uzzini vairāk!

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki šodien 13:56

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 1

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl