1 komentārs
Skandalozajā LDz vagonu iepirkumā pārkāpumu nav bijis, secina neatkarīgs audits
Foto: F64

Pēc vairāku dienu klusēšanas, beidzot skandalozā lokomotīvju iepirkuma detaļas bija gatavi komentēt Latvijas dzelzceļa pārstāvji. Uzņēmums kategoriski noliedz, ka kukuļu saņemšanā aizturētais Uģis Magonis būt izrādījis pastiprinātu interesi par četru 30 gadus vecu lokomotīvju iegādi. Par dzelzs rumakiem, kuri katrs maksāja ap 2 miljoniem eiro, pārmaksāts neesot.

Nedēļu pēc Magoņa aizturēšanas viņa bijušie kolēģi Latvijas dzelzceļā klusēja par bēdīgi slaveno dīzeļvagonu iepirkumu, kura rezultāts, visticamāk, bija pusmiljonu eiro vērtā kukuļa mērķis. Satiksmes ministrijas nerunāšanu saista ar neatkarīgu auditu, kas nu ir pabeigts. Tajā neesot atklāti pilnīgi nekādi pārkāpumi vai aizdomīgas lietas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par spīti cienījamajam vecumam, viena lokomotīve Latvijas dzelzceļam izmaksāja 2 miljonus eiro. Salīdzinājumam – pilnīgi jaunas lokomotīves cena ir tikai divas reizes lielāka. Starptautiskajā iepirkumā piedāvājumu iesniedza tikai viens pretendents – uzņēmums Skinest. Tas pieder Igaunijas oligarham Oļegam Osinosvkim – tam pašam, kas piesaukts kā iespējamais kukuļa maksātājs. Magoņa bijušie kolēģi nešaubās – par vilcieniem nav pārmaksās.

Latvijas dzelzceļa ritošā sastāvā vadība, kas vadīja iepirkuma komisiju, apgalvoja, ka bijušais boss tās darbā nav iejaucies. Lēmumu pirkt lokomotīves pieņēmusi desmit cilvēku komanda. Ja viss noticis godīgi, neatbildēts gan palicis jautājums, kāpēc Magonim maksāts teju pusmiljonu vērtais kukulis. KANB apgalvo, kas tas ir saistīts ar Latvijas dzelzceļa iepirkumiem. Izskanējusi arī versija, ka kuļošana bijusi maksa par uzvarām konkursos ilgtermiņā.

TOP komentāri

  • arnis
    +1 +1 0

    arnis

    Neviens nevienam 500 štukas nedāvina. Draugi no ruslandes jau sniedz palīdzīgu roku, sāk remontēt sliedes ua Latviju-izlaidīsiet Uģi remonts beigsies. Nu Laimdota domā ātri.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl