Šis tukumnieks riskēja ar savu veselību, lai izglābtu kaimiņus no ugunsgrēka…

0 Komentāru
Šis tukumnieks riskēja ar savu veselību, lai izglābtu kaimiņus no ugunsgrēka…
Foto: Ekrānuzņēmums

Tieši pirms nedēļas nakts aizsegā milzu liesmu mēles aprijušas vairāk nekā piecsimt kvadrātmetrus plašu lauku māju. Šis ir stāsts par trīs vīriem, kuri, redzot nelaimi, metušies cīņa ar liesmām un darījuši visu, lai paglābtu ēkas iemītniekus.

Agrā svētdienas rītā Tukuma pusē kādā saimniecībā izcēlies plašs ugunsgrēks. Tuvākie kaimiņi nelaimi pamanījuši ap pusčetriem no rīta.

Jānis stāsta, ka kopā ar palīgiem steigušies uz apdzīvoto mājas galu, kurā vajadzēja atrasties saimniekiem – pensionāru pārim. Ielūkojoties pa logiem, atklājies, ka istabas palēnām pildās dūmiem, taču liesmas vēl nebija redzamas.

Foto

Kamēr saimnieks, apsēdināts pārdesmit metrus no mājas, centies atgūties, vīri devušies atpakaļ namā. Jānis atzīst, ka uzturēties biezajos dūmos bijis gandrīz neiespējami.

Aptuveni pēc desmit minūtes ilgušiem mēģinājumiem vēl ko glābt iztālēm atskanējušas sirēnas. Tas bijis pamatīgs atvieglojums, jo vīri sapratuši, ka pašu spēkiem šeit neko vairs nevar darīt. Vēl mirklis, un pagalmā ieripojis sarkanais glābēju auto.

Glābēji ziņo, ka 540 kvadrātmetru plašajā ugunsgrēkā, kas likvidēts vien īsi pirms vienpadsmitiem dienā, bojā gājusi 75 gadus veca sieviete, bet viņas 88 gadus vecais dzīvesbiedrs pēc pieredzētā nogādāts slimnīcā. Visticamāk, traģiskā ugunsnelaime izcēlusies bojāta dūmvada dēļ, taču precīzus ugunsgrēka iemeslus noskaidros policisti. Versijai, par kādu negaidītu ķibeli ar skursteni vai krāsni, piekrīt arī kaimiņš.

Video

0 Komentāru