Šis jaunskungs ir “nogāzis lielus podus”… Vai esi cietis no viņa darbībām? Ziņo!

Pievienot komentāru
Šis jaunskungs ir “nogāzis lielus podus”… Vai esi cietis no viņa darbībām? Ziņo!
Foto: Valsts policija

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Teikas iecirkņa policisti par vairākām mobilo telefonu zādzībām aizturēja attēlā redzamo vīrieti. Policistiem ir aizdomas, ka šis vīrietis varētu būt pastrādājis vēl citas zādzības, tādēļ policija aicina ziņot ikvienu, kurš ir cietis no attēlā redzamā vīrieša pretlikumīgajām darbībām.

Šā gada 26.jūnijā Brīvības gatvē kādā Veterinārās klīnikas aptiekā iegājis kāds vīrietis, kurš uzrunājis pārdevēju. Pēc sarunas pārdevēja pievērsusies citiem pircējiem, vīrietis iegājis palīgtelpā, kur nozadzis mobilo telefonu HTC un devies prom. Pēc notikušā, cietusī vērsās Teikas policijas iecirknī, un likumsargi uzsāka izmeklēšanu.

Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, 18.jūlijā policisti aizturēja iespējamo vainīgo. 1986.gadā dzimušais vīrietis nogādāts Teikas policijas iecirknī, kur noskaidrots, ka aizturētais jau iepriekš vairākkārt bijis sodīts par dažāda veida zādzībām, laupīšanām, kā arī saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Izmeklēšanas laikā likumsargi atklāja, ka šis vīrietis izdarījis vēl četras citas šāda veida zādzības Teikas iecirkņa teritorijā. Tāpat par vēl vienu zādzības gadījumu vīrietis atradies meklēšanā arī Ķengaraga policijas iecirknī.

Vīrietis šā gada 11.jūlijā no kādas frizētavas Purvciemā bija nozadzis mobilo tālruni Sony Xperia, savukārt 16.jūlijā apzadzis kādu frizētavu Juglā, no kuras nozadzis mobilo tālruni Samsung Galaxy X6. Tāpat 18. jūlijā vīrietis bija devies uz kādu frizētavu Purvciemā, kur nozadzis mobilo telefonu HTC. Kā arī tajā pašā dienā Dzelzavas ielā no kāda veikala nozadzis Microsoft mobilo tālruni.

Policisti noskaidroja, ka vīrietis zādzības izdarījis pēc vienas shēmas. Piemēram, ieejot frizētavā, pajautājis cik maksā matu apgriešana. Saņemot atbildi, vīrietis noteicis, ka aizies līdz bankomātam izņemt skaidru naudu un nav atgriezies. Pēc vīrieša aiziešanas, konstatēts, ka pazuduši mobilie telefoni. Tāpat ieejot veikalā, vīrietis pārdevējam jautājis, cik maksā televizors. Arī šajā gadījumā aizbildinājies, ka aizies pēc skaidras naudas, un nav atgriezies. Pēcāk konstatēts, ka pazudis tālrunis.

Pret vīrieti sākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta iekļūstot telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Vakar tiesa aizturētajam piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Policija skaidros aizturētā vīrieša saistību arī ar citiem šāda veida noziegumiem.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Teikas iecirkņa policistiem ir aizdomas, ka šis vīrietis varētu būt pastrādājis vēl citus noziegumus. Tādēļ policija lūdz atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no attēlā redzamā vīrieša pretlikumīgajām darbībām, zvanot uz tālruņa numuriem: 67090900 vai 110 – vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.