Sirmgalvja dzīvē “melnā svītra” – nelieši atņem 100 eiro, un viņš pats aizdegas pie plīts

0 Komentāru
Sirmgalvja dzīvē “melnā svītra” – nelieši atņem 100 eiro, un viņš pats aizdegas pie plīts
(Foto: LETA)

Skaistkalnes pagasta iedzīvotājam Mārtiņam šodien ir vārda diena, taču nosvinēt to viņš tā īsti vairs nevar, jo sirmgalvja dzīvē iestājusies patiesi ”melna svītra” – no sākuma pensionārs ir aplaupīts, bet nākamajā dienā savas neuzmanības dēļ, viņš, kurinot krāsni un iemiegot pie tās, ir aizdedzies.

Viss sācies ar kādu kartupeļu maisu dienu pirms pensijas dienas. Proti, pie pensionāra Mārtiņa atnākuši kaimiņi un pārdevuši viņam kartupeļus. Viens kartupeļu maisa cena – pieci eiro. Taču vīrietim tajā dienā nav bijis naudas. Kartupeļu pārdevējs un pensionārs vienojušies, ka viņš norēķināsies vēlāk. Kolīdz sirmais vīrs ticis pie pensijas, kaimiņi tūdaļ ieradušies pēc parāda.

Nebija tā, ka alkatīgie kaimiņi Mārtiņu būtu pilnībā aplaupījuši. No maka viņi izņēmuši pusi pensijas – 110 eiro. Simts  eiro atstājuši, lai vecajam vīram līdz nākamajai pensijai nav badā jānomirst. Kad ciemiņi aizgājuši, sirmgalvis sazvanījis radus un paziņojis policijai. Pāri darītājus viņš labi pazinis, līdz ar to neliešus nebija ilgi jāmeklē. Policisti ātri aizturēja četrotni – 43, 52, 25 un 23 gadus vecus vīriešus, no kuriem viens ir jau iepriekš tiesāts. Par kaimiņa aplaupīšanu viņiem tagad draud nopietns sods. Proti, uzbrukums klasificēts kā laupīšana grupā par ko draud cietumsods līdz astoņiem gadiem cietumā.

Mārtiņam atņemto naudu četrotne jau iztērējusi. Apkārtējie mēļo, ka  šādi iegūt līdzekļus savām ballītēm viņiem ir gluži normāli.

Taču nelaime nenāk viena – vecais kungs dienu pēc aplaupīšanas piedzīvoja, iespējams, vēl nepatīkamāku brīdi. Kurinot krāsni, pensionārs iesnaudās. Acīmredzot, kāda dzirkstele sprakšķēdama iekrita viņa  drēbēs un tās aizdegās. Kungs atmodies, kad jau viss bijis liesmās. Aculiecinieki stāsta, ka pensionāru paglābis tikai tas, ka pie viņa ciemos atbraukusi māsa, kas palīdzējusi paglābties no liesmām, tomēr viņš ir guvis arī apdegumus un tagad ārstējas slimnīcā.

0 Komentāru