Sievieti šokē saņemtais apsaimniekošanas rēķins – gada laikā summa pieaugusi trīs reizes. Par ko?!?

1 komentārs
Sievieti šokē saņemtais apsaimniekošanas rēķins – gada laikā summa pieaugusi trīs reizes. Par ko?!?
LETA

Saņemt komunālo maksājumu rēķinus nepatīk nevienam, bet – ko darīt situācijās, ja ierastā maksājuma vietā bez brīdinājuma gada laikā komunālo maksājumu rēķins pieaudzis trīs reizes! Rīgas namu pārvaldnieks pat nepūlas paskaidrot – kādēļ rādās trīsreiz lielākas summas? Ar šādu situāciju saskārusies kāda sieviete, kura nu ir izmisumā – ko lai dara, un vai tas maz ir likumīgi, nemaz nerunājot par godīgumu?

Proti, situācija ir šāda – pienākot gada siltajiem mēnešiem, lielākā daļa cilvēku var atviegloti uzelpot, priecājoties par komunālo maksājumu rēķinu samazināšanos. Tomēr Irmas kundzi no Ūnijas ielas vasarā saņemtie rēķini, maigi sakot, šokējuši.

Ierasto 22 eiro vietā apsaimniekošanas maksa pieaugusi līdz pat 78 eiro. Sieviete ar savu sasāpējušo jautājumu vairākas reizes vērsusies pie Rīgas namu pārvaldnieka. Līdz šim neviens Irmai īsti nav varējis izskaidrot, kādēļ maksājums trīskāršojies.

Jūnijā kundze uzrādīto summu samaksājusi, taču turpmāk atsakās rēķina pieaugumu segt līdz brīdim, kamēr netiks noskaidrots tā iemesls.

Sadārdzinājuma iemesls – uzkrājuma veidošana remontdarbiem

Sievietes uzrādītajos rēķinos var redzēt jaunu ierakstu, kurā noteikts maksājums par uzkrājuma veidošanu nākamo periodu remontdarbiem. Par tādiem mājas iedzīvotājus neviens neesot brīdinājis, un Irma apgalvo, ka jau 11 gadus ēkas labiekārtošanā nav pakustināts ne pirksts. Tieši pretēji – nevienu samilzušās problēmas neinteresē.

Šaubas par turpmākiem mājas rekonstrukcijas darbiem kundzei rada arī dzīvojamās mājas parāds, kas sasniedzis vairāk nekā 15 tūkstošus eiro. Lai saprastu, kas tad īsti notiek, raidījums Degpunktā dodas uz Rīgas namu pārvaldi.

Tur tiek noskaidrots – rēķina informācija nav maldīga. Apsaimniekošanas maksa ir palielinājusies, jo mājas pārvaldīšanas tāmē ir iekļauta uzkrājumu veidošana remontdarbu izpildei. Tā kā Irmas kundzes dzīvoklis nav privatizēts, mājas pārvaldniekam ir uzdevums laikus informēt dzīvokļa īpašnieku par plānotajām izmaiņām pārvaldīšanas maksā. Īrniekiem tiek doti seši mēneši, lai sagatavotos lielākiem rēķiniem, un arī Irmai pagājušā gada nogalē nosūtīts paziņojums par apsaimniekošanas maksas izmaiņām, kas stāsies spēkā šā gada vidū.

Vai tiešām beidzot remonti notiks?

Izskatās, ka Irma beidzot būs tikusi pie ilgi gaidītajiem mājas uzlabojumiem. Ūnijas ielas daudzdzīvokļu namā plānoti nopietni rekonstrukcijas darbi, piemēram, jumta viļņoto lokšņu seguma nomaiņa.

Neskaidrs gan paliek jautājums par dzīvokļa īpašnieku informēšanu un viņu viedokļu noskaidrošanu, jo mājas iedzīvotāju vairākumam būtu jādod sava piekrišana, lai tiktu uzsāktas apjomīgas izmaiņas. Vai šajā situācijā mājas apsaimniekotājs to ir izdarījis, skaidru atbildi neviens nesniedz.

Galu galā – Rīgas namu pārvaldniekā pēc Degpunktā pastiprinātās intereses sola Irmas kundzei sniegt visu nepieciešamo informāciju.

Video

Save

Save

1 komentārs